موارد عمومی بستری بیماران کرونایی در تهران ۱۴.۹ درصد افزایش داشته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی از بستری ۵۳۴ بیمار کرونایی در مجموعه بیمارستان‌ها در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این آمار ۱۱۱ نفر در بخش مراقبت ویژه بستری شدند. در مقابل ۳۲۴ بیمار نیز در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند، مدتی آمار بستری پایین‌تر از ۵۰۰ نفر در روز گزارش می‌شد، اما در طول سه روز اخیر این آمار افزایش یافته است.

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: ۸ درصد از افرادی که در روز گذشته در بخش سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران مراجعه کردند، نیاز به بستری داشتند. در مقایسه با هفته گذشته موارد جدید بستری و موارد عمومی بستری در تهران ۱۴.۹ درصد افزایش داشته است. این آمار نشان می‌دهد با افزایش تعداد ابتلا به بیماری با شیب ملایم رو به رو خواهیم بود، کماکان تهران طبق شاخص های تعریف شده، قرمز تلقی می‌شود و به نظر می‌رسد هفته آینده شرایط مشابهی را تجربه می‌کنیم. از همین رو، محدودیت‌های اعمال شده در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا وی در پایان با اشاره به استقرار محدودیت‌های بند ۳ و ۴ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: مهمترین مسئله کاهش حضور و دورکاری کارمندان تا پایان شهریور ادامه پیدا خواهد کرد. در هفته های اخیر استفاده منظم‌تر از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در محیط های اجتماعی، آمار قابل قبولی را به خود اختصاص داده است. همچنین امیدواریم در کنار این موارد، عدم حضور گروه های آسیب پذیر در اماکن عمومی و تجمعات و پرهیز از سفر های غیرضروری مورد توجه قرار گیرد، کماکان تهران طبق شاخص های تعریف شده، قرمز تلقی می شود و به نظر می رسد هفته آینده شرایط مشابهی را تجربه می کنیم. از همین رو، محدودیت های اعمال شده در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه