۴۸ هزار بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌ها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد هاشمی در رزمایش سایبری بیمه سلامت در یزد افزود: انجام ارزیابی وسع برای متقاضیان پوشش بیمه سلامت در شرایط عادی به یک ماه زمان نیاز دارد که در شرایط شیوع ویروس کرونا این زمان به یک روز کاهش یافته است. زیرا مدت زمان بستری این بیماران 6 تا 14 روز است. البته انجام ارزیابی وسع بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص پیش آمده، هر فردی که از قبل بیمه نبوده، بر اساس تشخیص پزشکان و در صورت ابتلا به کرونا، مجاز به استفاده از بیمه سلامت شده و ارزیابی وسع فرد متقاضی در یک روز انجام می‌شود، همچنین سایر خدمات تشخیصی برای بیماران مبتلا به کرونا مانند سی تی اسکن تحت پوشش بیمه سلامت است. 90 درصد هزینه‌های این بیماران در بخش بستری با تعرفه دولتی و 70 درصد هزینه بخش سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه نیز در دو نوبت انجام شده است. البته طرح نسخه الکترونیکی در 235 شهر اجرایی شده است. همچنین انجام استحقاق سنجی به معنی احراز هویت با کد ملی از تیر ماه، حذف دفترچه کاغذی از مرداد ماه در بخش سرپایی، استقرار سامانه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری از جمله اقدامات دیگر سازمان بیمه سلامت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت هاشمی در پایان گفت: سامانه 1666 نیز در دوران شیوع کرونا با ارائه مشاوره‌های تلفنی به مردم منجر به کاهش بار مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و در نتیجه کاهش اضطراب جامعه شد. گروهی شامل پزشکان و پرستاران، آخرین اطلاعات مربوط به این بیماری را از طریق سامانه 1666 در اختیار بیمه شدگان قرار دادند، ساخت کلیپ‌های آموزشی نیز از جمله اقدامات سازمان بیمه سلامت برای آگاهی بخشی به جامعه در زمینه مقابله با ویروس کرونا بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه