حدود ۴۰ درصد ایرانی به نحوی کبد چرب دارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید موید علویان در بیان علل کبد چرب گفت:‌ کم تحرکی، شهرنشینی، مصرف غذاهای آماده مانند فست فودها، استفاده از نوشابه های قندی از جمله علل ایجاد کبد چرب است، استرس ها از دیگر علل ایجاد بیماری کبد چرب است، عوامل ژنتیکی هم در ایجاد بیماری نقش دارند و با مداخلات می توان تاثیر این عوامل را به طور چشمگیری کاهش داد.

فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد ادامه داد: کبد چرب بیماری شایع در جامعه است، حدود ۴۰ درصد ایرانی به نحوی کبد چرب دارند که بخشی از آنان از بیماری خود بی اطلاع هستند، نیمی از افراد بالای ۴۰ سال دچار چاقی یا اضافه وزن هستند که اگر آن را برطرف نکنند کبد چرب شیوع بیشتری پیدا می‌کند.

وی به مصرف نمک و نوشابه های قندی در کشور اشاره کرد و افزود: جیره مصرف نمک ۱۲ گرم در روز است که مردم ما تقریبا ۲ برابر حد مجاز مصرف می کنند. بطور میانگین هر فرد در سال حداقل ۴۶ تا ۵۰ لیتر نوشابه قندی مصرف می کنند که این موارد هم در ابتلا به بیماری کبد چرب نقش دارند، مصرف بیش از حد مجاز قند و شکر نیز در ایجاد کبد چرب و هم در تشدید بیماری نقش دارند، هرچند کبد چرب درمان دارد ولی افراد باید اصول اولیه درمان را به درستی فراگیرند و به آنها عمل کنند تا از ابتلا و عوارض این بیماری در امان باشند.

به گزارش ایرنا علویان افزایش تحرک بدنی، مصرف تغذیه مناسب و تغییر شیوه زندگی از مهمترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب اعلام کرد و گفت: روزانه ۳۰ تا ۴۰ دقیقه تحرک بدنی که همراه با تپش قلب باشد برای پیشگیری این بیماری بسیار مفید است، هیچ وعده غذایی را برای رفع کبد چرب، نباید حذف کنیم، استفاده از لبنیات کم چرب، میوه و سبزی را باید در وعده های غذایی خودمان قرار دهیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه