کرونا کلاس‌های تئوری آموزش پزشکی را تعطیل کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اکبر حق‌دوست در سفر به استان سمنان، با حضور در جمع هیات رییسه و روسای دانشکده ها به بیان موضوعات مختلف آموزشی در سطح بین المللی، ملی و دانشگاهی پرداخته و با اشاره به درخشش این دانشگاه در سی سال گذشته گفت: آنچه امروز این دانشگاه را دربین دانشگاه های دیگر مطرح کرده، چه ازجنبه آموزشی یا جنبه های دیگر، حاصل زحمات شبانه روزی تمامی کارکنان این دانشگاه از پایین ترین سطح تا بالاترین است که امانتی است نزد شما و باید تلاش کنید، این درخشش سی ساله را با برنامه ریزی و نگاه بلند مدت ارتقای داده و موفقیت های بیشتری را کسب کنید.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: نهادینه کردن شعاری که همه اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان در حیطه رسیدن به هدف تعیین می کنند، بسیار مهم و ارزشمند است و همه باید در این راستا تلاش کنند. چراکه بدون داشتن شعاری متناسب با حقایق، واقعیت ها، آرمان و اهداف، تلاش ها و زحمات افراد زایل می شود. سبک تربیت دانشجو و پرورش دانشجویان حکیم در تمامی رشته های تحصیلی با انسجام و ساختار فکری عمیق، بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: تحصیل 110 دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، نمونه ای از کیفیت عالی آموزش و جذابیت در دانشگاه های کشور برای جذب دانشجوی خارجی است، توانمندی و دانش نباید محدود و محبوس در چهاردیواری کشور باشد و باید در حوزه آموزش با تبادل اطلاعات علمی، اساتید و دانشجویان به کشورهای دیگر درصدد کسب موفقیت های بیشتر در این حوزه باشیم و حضور اساتید ایرانی در برنامه های بین المللی و سخنرانی های علمی در این امر مهم بسیار اهمیت دارد.

حق‌دوست گفت: شیوع اپیدمی کرونا کلاس های تئوری آموزش پزشکی را تعطیل کرد، اما آموزش های بیمارستانی در کشور نه تنها کاهش نداشت، بلکه در بسیاری از بخش های تخصصی افزایش یافت. همچنین، به دلیل افزایش بیماران مراجعه کننده که در جریان آن دانشجویان باید در مسیر ارائه خدمت به آنان توانمند می شدند، خدمات نه تنها کاهش نیافت، بلکه با افزایش چشمگیری همراه بود، از سوی دیگر، فشار کار بر دستیاران و اعضای هیات علمی بالینی افزون تر از گذشته شد و دانشکده های تخصصی نیز به خوبی با استفاده از فضای مجازی برای ارتقای کیفیت و کمیّت آموزش ها ورود کردند.

در ادامه این نشست نوید دانایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز گفت: با همت اساتید این دانشگاه، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در کسب رتبه های برتر کشوری خوش درخشیدند که در این خصوص می توان به کسب رتبه های برتر 2.5 درصد برتر کشوری در آزمون های علوم پایه و پیش کاروزی سال 98، کسب رتبه های برتر کشوری آزمون کارشناسی ارشد سال 98 و کسب موفقیت دانشجویان در آزمون غربالگری دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور اشاره کرد.

وی درخصوص فعالیت های انجام شده در خصوص توسعه دانش سلامت سالمندی گفت: پیگیری توسعه کلینیک جامع سالمندی در شهر سمنان، توسعه و ساخت کلینیک توانبخشی سالمندی در سمنان و اطلاع رسانی مجازی در خصوص آموزش مسائل مرتبط با سالمندی گوشه ای از اقدامات صورت پذیرفته این دانشگاه درخصوص توسعه دانش سلامت سالمندی است.

به گزارش وب‌دا در این سفر با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت فاز نهایی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با زیربنای ۲۰۰ متر مربع و اعتبار ۲۵ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید. افتتاح و بهره برداری از کلینیک آموزشی، درمانی و توانبخشی سالمندی در زمینی با زیربنایی به مساحت 400  مترمربع و اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال و همچنین، بهره برداری از مرکز آزمون الکترونیکی دانشگاه با 102 کابین و با زیربنایی به مساحت 570  مترمربع و اعتبار هزینه شده 2 میلیارد ریال از دیگر برنامه های این سفر بود، برای اولین بار در کشور، دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با هدف پیشگامی در پیشگیری از بیماری های دهان و دندان، به استقرار "قرارگاه سلامت دهان و دندان" در استان سمنان همت گمارد که در این سفر با حضور دکتر حقدوست، به بهره برداری رسید.

پایان پیام/

مطالب مشابه