وضعیت کرونا در تهران مانند اسفندماه است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نادر توکلی در خصوص اینکه پیش‌بینی شما با توجه به شرایط کنونی از وضعیت کرونا در زمستان چیست؟ گفت: ما هم‌اکنون در شرایطی مانند روزهای اسفند و حتی در روزهایی بدتر از آن روزها قرار داریم، با توجه به اینکه در آن زمان بیمارستان‌ها خالی بودند و اکنون بیمارستان‌ها خدمات غیر کرونایی را نیز به صورت کامل ارائه می‌دهند. 

وی در خصوص اینکه آیا می‌توانید از جهت عدم کمبود تخت بیمارستانی در فصل زمستان اطمینان بدهید؟ افزود: اگر شرایط اپیدمی بخواهد به سمت حالت فاجعه‌آمیز برود، غیرقابل پیش‌بینی است، اما آن چیزی که ما متصور بودیم، همین است که در چند ماه گذشته تعداد مجوزهایی که برای تخت آی‌سی‌یو بیماران کرونایی صادر کردیم بیش از یک‌ هزار و 500 تخت بود. 

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران ادامه داد: همچنین ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی، خیریه و عمومی غیردولتی مانند تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح نیز به موازات هم پیش می‌روند. ما 108 بیمارستان در استان تهران داریم که خدمات مربوط به بیماری کرونا ارائه می‌دهند و این 108 بیمارستان از مجموع 170 بیمارستان در استان تهران است. 

به گزارش فارس توکلی در پایان گفت: تعدادی بیمار غیرکرونایی داریم که کرونا مثبت هستند، مثلاً بیماری که در اثر تصادف دچار شکستگی شده و در حین درمان متوجه شده‌ایم که مبتلا به کروناست و روند درمان این بیماران در همان بیمارستان انجام می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه