موضوع تعطیلی ۲ هفته‌ای تهران تاکنون در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیزدهمین همایش دانشجویی تازه های علوم بهداشتی کشور با حضور حریرچی معاون وزیر بهداشت، محسنی بندپی استاندار تهران و علیرضا زالی، فرمانده مدیریت کرونا در تهران برگزار شد.

در این همایش محسنی بندپی استاندار تهران درباره تعطیلی ۲ هفته‌ای تهران گفت: همانطور که وزیر کشور و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفته اند این موضوع در حد پیشنهاد است، باید این مورد در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شود، موضوع تعطیلی ۲ هفته‌ای تهران تاکنون در صحن ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی نشده است. به عنوان یک نیروی بهداشتی و کارشناس با موضوع تعطیلی ۲ هفته‌ای تهران موافق هستم و این موضوع از طرف ستاد مبارزه با کرونا استان تهران به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد داده شده است.

استاندار تهران ادامه داد: واقعیت این است که کادر درمان خسته شده اند و با توجه به آمار بیماران بستری باید شرایطی فراهم کنیم تا بار بیمارستان‌ها کم شود، البته برنامه جدید مبارزه محله محور با همکاری بسیج آغاز شده است، باید گلوگاه اصلی در چرخه اصلی بیمارستان‌ها ارزیابی شوند تا ببینیم با توقف این فعالیت‌ها، چقدر بار بیماری کم شده است.

وی درباره مصوبه پایان ساعات کاری حمل و جمع نقل عمومی شهر تهران از ساعت ۲۰ افزود: سازمان جهانی بهداشت پرهیز از تجمع، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت محیط و فردی و کم حجم کردن جلسات را ۴ استراتژی مهم برای مقابله با کرونا  بیان کرده است، اگر مترو شلوغ شود، می‌تواند در چرخه ویروس کرونا و شیوع بیماری موثر باشد. مصوب شده است که فعالیت حمل و نقل عمومی تا ساعت ۲۰ باشد؛ اگر با اجرای این مصوبه، حجم مسافران افزایش پیدا کند، باید در اجرای آن تجدیدنظر کرد.

محسنی بندپی گفت: ما باید آمار بگیریم که در روز دوشنبه، در ساعت ۱۸ تا ۲۰ چه تعداد مسافر در حمل و نقل عمومی تردد داشته اند و در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه نیز آمار را با روز دوشنبه مقایسه کنیم، در صورت افزایش حجم بار مسافران درباره تغییر ساعات پایان کار حمل و نقل می‌توان تجدید نظر کرد و تجدید نظر در این زمینه در اختیار شهرداری است، با حضور فرمانداری تهران، فرمانداری شمیرانات، صمت، تعزیرات، اتحادیه اصناف و نیروی انتظامی جلسه ای داشتیم. در این جلسه مقرر شد ۱۶ اکیپ تلفیقی بر اجرای مصوبه تعطیلی صنوف از ساعت ۱۸ نظارت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان استاندار تهران در پایان تصریح کرد: به همین منظور ۱۰۰ اکیپ موتوری نیروی انتظامی برای تذکر و اخطار به متخلفان فعال شدند و کسانی که با وجود تذکر به مصوبه عمل نکنند، جریمه پلمب مغازه در نظر گرفته شده است، بر اساس برآوردها، دیروز ۴۵ درصد صنوف و گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ از ساعت ۱۸ تعطیل بودند و به مصوبه عمل کردند. امشب اکیپ‌های نظارتی را بیشتر کرده ایم تا تمام اصناف به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی از ساعت ۱۸ عمل کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه