عوارض کوتاه و بلند مدت کرونا چقدر ماندگار است؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدعلی دهقان‌ منشادی در خصوص عوارض کوتاه‌مدت و بلندمدت بیماری کرونا بر روی مبتلایان گفت: برای اینکه به طور قطعی بتوانیم اعلام کنیم که عوارض این بیماری تا آخر عمر بر بدن افراد باقی می‌ماند زود است و لازم است اطلاعات دقیق‌تری در این زمینه کسب کنیم، عوارض کوتاه‌مدت مانند سرفه، احساس ضعف و ناتوانی و وابستگی به اکسیژن در مواقعی به دلیل آسیب دیدن شدید ریه تا مدتی با فرد همراه خواهد بود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: برخی از بیماران در عوارض کوتاه‌مدت دچار از دست رفتن حس بویایی می‌شوند که در عرض چند روز این حس خود را به دست می‌آورند. همچنین برخی دیگر که شرایط سخت‌تری داشته و در آی‌سی‌یو بستری بودند ممکن است با عوارض روحی بیماری مواجه شوند که این عوارض به مرور زمان برطرف خواهد شد.

وی افزود: در صورتی که افراد پس از گذشت چندین هفته از بهبودی با عوارض تنفسی بیماری مواجه باشند، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنند که این مورد در کیس‌های مختلف متفاوت است، در حال حاضر تعداد مراجعان به بیمارستان امام خمینی افزایش داشته اما خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده تمام بیماران سرپایی و نیازمند بستری پذیرش می‌شوند و حتی ما تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا بیماران غیرکرونا خدمت کافی ارائه دهیم.

به گارش فارس دهقان منشادی در پایان با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در زمینه کمبود دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در بیمارستان‌ها تصریح کرد: خوشبختانه در بیمارستان امام خمینی تدابیر لازم اندیشیده شده و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و مخازن اکسیژن به اندازه کافی وجود دارد و بیماران ما با این مشکلات مواجه نیستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه