احتمال ابتلای مصرف‌کنندگان موادمخدر به کرونا بیش از سایر افراد است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی فرهودیان گفت: در حال حاضر کشور ما یکی از کشور‌هایی است که در حال مقابله با بیماری کروناست و وارد تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه شده است.

جانشین رئیس چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد ادامه داد: درباره موضوع اعتیاد و کرونا برای اولین بار مقاله‌ای توسط کشور ما تهیه شده که در انجمن جهانی طب اعتیاد نیز چاپ شده است. همچنین تحقیقاتی بر اساس پیمایش‌های جهانی در فاز یک و دو انجام گرفته و بر اساس آن مشخص شده است که مصرف کنندگان مواد مخدر نسبت به سایر مبتلایان به ویروس کرونا، خدمات کمتری دریافت کرده‌اند، موضوع کرونا و اعتیاد از جمله مباحث مورد طرح در این کنگره خواهد بود، گفت: ایران جزو کشور‌های پیشگام در جهت مقابله با اعتیاد و کرونا است و برگزاری کنگره آسیایی طب اعتیاد در کشور ما می‌تواند نتایج موثری را به همراه داشته باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان در خصوص اینکه آیا مصرف کنندگان مواد مخدر نسبت به سایر افراد جامعه کمتر مبتلا به کرونا می‌شوند؟ گفت: خیر به هیچ عنوان چنین نیست و شواهد علمی حکایت از این دارد که حتی احتمال ابتلا به کرونا در مصرف کنندگان مواد مخدر بیشتر است، چرا که نه تنها سیستم ایمنی این افراد ضعیف‌تر از سایر افراد عادی است بلکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط این افراد نیز کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین در صورت ابتلای مصرف‌کنندگان مواد مخدر به کرونا امکان بروز عوارض شدید ناشی از این بیماری در آن‌ها بیشتر است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.