از ۲ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا، تنها ۲۵۰ هزار دوز وارد کرده‌ایم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کریم همتی در خصوص آخرین وضعیت واردات 2 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا گفت: با توجه به اینکه وظیفه خرید و تامین 2 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا بر عهده جمعیت هلال احمر قرار داشت برای این تعداد واکسن بیش از 12 هزار دلار در نظر گرفته شده و کارهای واردات آن رو به اتمام بود که متاسفانه شرکت‌های واردکننده به دلیل شرایط بین المللی موجود و تحریم‌های ظالمانه از انجام تکالیف خود امتناع کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران ادامه داد: از میزان 2 میلیون دوز واکسن آنفلوانزایی که قرار بود توسط ما وارد کشور شود تنها توانستیم از کانال‌های غیر رسمی 250 هزار دوز واکسن وارد کنیم. شرکت‌های واردکننده تا مراحل پایانی پیش آمدند اما به محض اطلاع از وجود تحریم‌ها از تحویل دارو به ایران امتناع می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان افزود: فصل تزریغ واکسن آنفلوانزا اوایل پاییز است، متاسفانه ما و وزارت بهداشت آن طور که باید نتوانستیم از کل محموله واکسن آنفلوانزا بهره کافی ببریم امسال موضوع واردات واکسن به دلیل مشکلات موجود به خوبی پیش نرفت و با توجه به گذشت فصل تزریق، واردات آن دیگر کمکی به پیشگیری از بیماری نمی‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه