نمودار وضعیت بستری بیماران کرونا در برخی استان‌ها در حال صعود است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیما سادات لاری گفت: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته دوم آذرماه در کشور حدود ۱۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزارنفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان‌های ایلام، سمنان، اردبیل، یاسوج و یزد گزارش شده است. میران بروز در استان‌های یاد شده با اختلاف قابل توجهی بیشتر از میانگین کشوری است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: میانگین کشوری بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در هفته دوم آذرماه ۳۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت است که بیشترین میزان بروز در استان‌های یزد، کردستان، اردبیل و خراسان جنوبی گزارش شده است.

وی تاکید کرد: علی‌رغم کاهش تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و همچنین کاهش نسبی در موارد بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور که مرهون همکاری مسئولانه شما عزیزان در عمل به توصیه‌های بهداشتی و توسعه همکاری بین بخشی و تلاش شبانه‌روزی کادر درمان است، نمودار وضعیت بستری بیماران کرونا در برخی استان‌ها مانند استان مازندران، گیلان و گلستان در حال صعود است.

به گزارش ایسنا لاری در پایان گفت: بنابراین شرایط حال حاضر در کشور به رغم بهبود نسبی نسبت به هفته‌های اخیر همچنان ناپایدار، حساس و شکننده است و بیم آن می‌روند که عادی انگاری شرایط و سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌ها زمینه خیز مجدد بیماری را فراهم کند. رعایت پروتکل‌های بهداشتی اصل مهمی در تامین سلامت و معیشت مردم است.

پایان پیام/

مطالب مشابه