مشکلی از لحاظ تامین داروهای درمان کرونا در کشور نداریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حیدر محمدی درمورد تامین داروی بیماران مبتلا به کرونا گفت: ماهیانه بیش از ۵۰۰ هزار ویال رمدسیویر در کشور مصرف می شود که بخش زیاد آن تولید داخل بوده و با توجه به افزایش تعداد بستری ها طی هفته های اخیر، بخشی نیز از خارج تامین شده است و در حال حاضر مشکلی از لحاظ تامین این دارو وجود ندارد.

مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو ادامه داد: با صدور مجوز تولید برای سه شرکت داروسازی دیگر تعداد تولیدکنندگان بزودی به ۶ شرکت قابل افزایش خواهد بود، ماهیانه بالغ بر ۱۵ میلیون عدد از داروی فاویپیراویر را در کشور تولید می کنیم که به طور کامل نیاز داخل را پوشش می دهد و نیازی به واردات نداریم. البته این رقم در صورت نیاز تا ۵۰ میلیون عدد در ماه قابلیت افزایش دارد.

به گزارش ایسنا  وی در پایان تصریح کرد: ماهانه ۱۵ هزار عدد داروی توسیلیزومب (اکتمرا) نیز در داخل تولید می شود و مشکلی برای تامین آن نداریم، این دارو در دارخانه های بیمارستانی با قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قابل تهیه است.همچنین امکان صادرات این دارو به کشورهای دیگر نیز وجود داردريال مصرف داروی کلترا پس از خروج از پروتکل درمانی کرونا به شدت کم شده است، آمادگی صادرات این دارو را به کشورهای دیگر داریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه