بررسی آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در مجلس
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همایون سامه یح گفت: روز گذشته جلسه ای در مجلس با حضور نایب رئیس اول مجلس و رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون بهداشت و همچنین معاونت علمی رئیس جمهور، رئیس سازمان غذا و دارو و نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از شرکت های فعال برای ساخت واکسن تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه شرکت های داخلی که در حال تحقیق درباره تولید واکسن کرونا هستند به ارائه توضیحاتی درباره آخرین اقداماتشان پرداختند که طبق این توضیحات به نتایج خوبی نیز دست پیدا کرده اند، در این جلسه تاکید شد که تمامی تلاش صورت می گیرد تا هر چه سریعتر واکسن در اختیار همه مردم قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین درباره روند تولید واکسن کرونا نیز گفت: استارت تولید واکسن کرونا حداقل توسط دو شرکت در داخل کشور زده شده است که آنها نزدیک به تولید هستند، ولی باز هم این کار زمان بر بوده و باید تحقیقات و آزمایش های بالینی و آزمایش بر روی انسان انجام شود. امیدواریم که این تحقیقات به نتیجه برسد.

به گزارش ایسنا سامه یح در پایان تاکید کرد: وزارت بهداشت و مجلس برای دسترسی همه مردم به واکسن کرونا حساس است و در این باره تاکیدات زیادی دارد. امیدواریم هر چه سریعتر واکسن کرونا به ایران برسد.

پایان پیام/

مطالب مشابه