تجمع در محیط‌های خانگی و دورهمی بسیار خطرناک است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی با اشاره به نزدیک شدن شب یلدا و احتمال دورهمی‌های خانوادگی و خطر شیوع کرونا گفت: هرگونه تجمع به خصوص تجمع‌هایی که در فضاهای بسته و بدون تهویه مناسب انجام می‌شود، خطر ابتلا را افزایش می‌دهد.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: خانه‌‌ها از فضاهای بسته و بدون تهویه‌ی مناسب در شرایط سرد سال برخردار هستند که تجمع در محیط‌های خانگی و دورهمی بسیار خطرناک است. هر تجمعی در فضای بسته و با تهویه نامناسب به هر دلیلی که رخ دهد فرق نمی‌کند، یعنی اگر برای دید و بازدید شب یلدا، عروسی و عزا باشد نیز خطرناک خواهد بود.

وی افزود: با توجه به شیوع گسترده‌ای که در این دید و بازدیدها و دورهمی‌های طولانی وجود دارد، یکی از نگرانی‌های اصلی ما که در این ایام وجود دارد و نگرانیم خدایی نکرده کرونا را دوباره حمله‌ور کند، شب یلدا است، ما از همه‌ی ملت عزیز درخواست داریم همانطور که در روز ۱۳ فروردین و در دهه‌ی اول محرم همکاری‌های مناسبی را داشتند، در این مورد هم همکاری کنند و این مراسم را در سال آینده برگزار کنند.

به گزارش ایلنا حریرچی در پایان اضافه کرد: مردم می‌توانند از طریق فضای مجازی و تصویری با هم ارتباط برقرار کنند و از هرگونه تجمعی به خصوص با حضور افراد مسن جلوگیری کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه