آمادگی۱۲۰ هزار تخت در مراکز مراقبت سلامت در سراسر کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیرحسین کولیوند در مورد جزئیات این خبر گفت: در بحث ایجاد مراکز مراقبتی سلامت اولویت اول استفاده از هتل ها و مهمانسراهای دولتی است که تا به الان در اختیار گرفته ایم و در فازهای بعدی هتل ها و مهمانسراهای گردشگری خصوصی و پس از آن خوابگاه ها و بعد مساجد، زائرسراها و سالن های ورزشی را در نظر گرفته ایم که ظرفیت قابل توجهی از سوی همه دستگاه ها به ما اختصاص داده شده است.

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا ادامه داد: با همکاری و همراهی همه دستگاه ها، تاکنون ۱۲۰هزار تخت در ۱۸۰۰ مرکز مراقبت سلامت در سراسر کشور شامل هتل ها، مهمانسرا ها و زائرسرا ها به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص و توسط دانشگاه های علوم پزشکی راه اندازی شده است.

وی افزود: اجرای این طرح هیچ هزینه‌ای برای مردم ندارد، از سوی دولت پرداخت می‌شود و تمامی هزینه های این طرح از قبیل هتلینگ، مراقبت های درمانی و دارو تحت پوشش سازمان های بیمه گر قرار خواهد گرفت، لوازم حفاظت فردی، تب سنج، فشارسنج، گوشی پزشکی و دستگاه پالس اکسی متری تأمین و در اختیار تیم های مراقبتی در مراکز اقامتگاهی سلامت و تیم های بیماریابی قرارگرفت.

به گزارش ایسنا این طرح در سراسر کشور آغاز شده است و قرار است به صورت محله محور و اینکه هر خانه یک پایگاه سلامت باشد، فعالیت می کند. در مراکز مراقبت سلامت، جامعه هدف افرادی هستند که به کرونا مبتلا شدند و امکان جداسازی آن ها از سایر اعضای خانواده در خانه خودشان وجود ندارد و یا افرادی هستند که با افراد مبتلا مواجه شده و در تماس بوده اند و آن ها نیز امکان جداسازی به لحاظ فضای فیزیکی را ندارند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.