طرح شهید قاسم سلیمانی با هدف شکستن زنجیره انتقال کرونا در کشور اجرا می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین عرفانی گفت: طرح شهید سلیمانی از تدابیر مدیریت همه گیری بیماری کروناست، یکی از اهداف ما در مبارزه با همه گیری این است که دامنه شیب افزایشی موارد بیماری را کاهش دهیم و درجه آن را کم کنیم، در بحث مدیریت همه گیری کووید١٩ در تلاشیم عوارض این بیماری به خصوص مرگ و میر را کنترل کنیم. به همین منظور بالغ بر ١٢٠ هزار تخت تا به امروز ساماندهی و ابلاغ شده است.

دبیر قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی ادامه داد: شناسایی افراد مبتلا و افرادی که در تماس با افراد مبتلا بوده اند، در این طرح در دستور کار است تا افراد در قرنطینه قرار گیرند و زنجیره انتقال قطع شود، با اجرای این طرح هر زمان بیماری در بیمارستان بستری شود و اقدامات درمانی خاتمه یافته، اما دوره واگیری آن ادامه داشته باشد، در صورتی که امکان جداسازی نباشد به آنجا فرستاده می‌شود که بدون کوچک‌ترین هزینه‌ای از آن‌ها مراقبت می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: ورودی دوم پذیرش از بیماران سرپایی از مراکز جامع سلامت منتخب است، وقتی تشخیص داده می‌شود که فردی مبتلا است و امکان جداسازی خود را ندارد پس به مراکز اقامتی سلامت معرفی می‌شود، تیپ سوم افرادی هستند که از ردیابی‌ها کشف می‌شوند، فردی که تماس زیر یک متر به مدت بیش از ١۵ دقیقه و به صورت حفاظت نشده داشته است. این افراد در درجه اول باید در منازلشان جداسازی شوند، اگر امکانش فراهم نبود می‌توانند در این مراکز جداسازی شوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه