واکسن کرونا تا یک ماه با کیسه یخ خشک و فریزرهای معمولی قابل انتقال و نگهداری‌ست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی فاطمی گفت: بر اساس دستورالعمل شرکت فایزر، توزیع واکسن‌هایی که به فریزرهای منفی هفتاد برای انبارش نیاز دارند، تا یک ماه با کیسه یخ خشک و فریزرهای معمولی قابل انتقال و نگهداری هستند.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: این واکسن‌ها در بسته های ۵۰۰۰ عددی با یخ خشک بسته بندی می شوند و با بسته بندی اصلی، تا ۱۰ روز قابلیت نگهداری در  شرایط معمولی را دارند. نگهداری این واکسن ها به همراه کیسه های یخ خشک "تجدید هر ۵ روز یکبار" تا یک ماه امکان پذیر است که ما امکانات آن را در داخل کشور داریم. حتی می‌توان این واکسن‌ها را به مدت ۵ روز قبل از تزریق، در یخچال معمولی هم نگه داشت.

به گزارش فارس وی در پایان افزود: چنانچه کشوری بخواهد این واکسن ها را به مدت طولانی نگه دارد "تا ۶ ماه" در این صورت به فریزرهای فوق سرد "منهای هفتاد" نیاز خواهد بود که به دلیل سرعت مصرف، عملا این نیاز وجود ندارد، با توجه به ضرورت تزریق فوری این واکسن ها به گروه های آسیب پذیر به ویژه کادر درمان، با یک برنامه ریزی صحیح حداکثر یک ماهه می توان این واکسن ها را به افراد نیازمند رساند و روزانه جان ده ها نفر را نجات داد.

پایان پیام/

مطالب مشابه