رتبه اول این دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حوزه فناوری در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مراسم بیست و یکمین جشنواره پژوهشی ابوریحان به منظور معرفی برترین پژوهشگران و طرح های علمی حوزه سلامت با حضور مسؤولان  وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

افشین زرقی معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه در راستای ارتقای کیفی پژوهش در علوم پزشکی گفت: دو هدف عمده در این مسیر در نظر گرفته‌ایم که شامل ارتقای کیفی تحقیقات و به سمت پژوهش کاربردی و نگاه به سمت دانشگاه نسل سوم است.

وی با اشاره به تعیین شاخص‌های تحقیقات از سوی وزارت بهداشت افزود: تولیدات علمی، اختصاص بخش مهمی از بودجه برای تحقیقات و توسعه ظرفیت نیروی انسانی از جمله برنامه‌های ارزشیابی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تولید 4 هزار مقاله علمی در این دانشگاه ادامه داد: بیشترین تولید ما در حوزه پزشکی بوده و با کشورهای متعددی همکاری داشتیم.

زرقی با اشاره به جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایگاه ISI گفت: در این خصوص شاهد رشد خوبی هستیم و تولیدات ما بیشتر شده است، در سامانه علم سنجی، این دانشگاه از شیب فزاینده‌ای در تولیدات علمی برخوردار است، ما در زمینه ارتقای کیفی مقالات علمی موفق تر از بحث کمی مقالات بوده‌ایم.

وی از افزایش 10 درصدی در شاخص کمی و افزایش بیش از 20 درصدی کیفی در مقالات خبر داد و افزود: 7 سال پیاپی این دانشگاه در حوزه پژوهشی دانشجویی رتبه اول را دارا هستیم، در تولید کتب بیشترین تولیدات را داشتیم، کمتر از 6 درصد هیات علمی این دانشگاه در پژوهش خاموش هستند، 5 مرکز رشد در دانشگاه داریم، به موضوع ارتقای علمی هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توجه خاصی داریم.

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به فعالیت 105 شرکت دانش بنیان در این دانشگاه تصریح کرد: 153 محصول دانش بنیان در حوزه‌های مختلفی همچون کرونا، دارو وکیت‌های تشخیصی تولید شده است.

زرقی از 15 اختراع داخلی و 22 اختراع خارجی در این دانشگاه خبر داد و گفت: قرار است ایده بازار دائمی در دانشگاه برای دانشجویان ایجاد کنیم، به شرکت‌های دانش بنیان خدمات ارائه می‌کنیم و 5216 خدمت در سال 98 به فناوران خدمات ارائه کردیم. تفاهم نامه‌های خوبی نیز با دفتر تحول ریاست جمهوری، امیرکبیر و صنایع مانند پارس خودرو و.. امضا کردیم، در دانشگاه پارک علم و فناوری ایجاد کردیم، ظرفیت جذب 100 شرکت را داریم و هر محصولی 9 نفر اشتغال زایی می‌کند. فاز اول این مرکز علم و فناوری را در دهه فجر افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش فارس وی در پایان اضافه کرد: خبرهای خوبی از داروهای استراتژیک در آینده نزدیک ارائه خواهیم کرد، تله مدیسین را با کمک ستاد اجرایی اجرا می‌کنیم و برای اولین بار این دانشگاه در فناوری رتبه اول را در کشور کسب کرده است، 429 مقاله و 40 محصول در حوزه بیماری کرونا در این دانشگاه تولید شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه