نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی تا شهریور ۱۴۰۰ استقرار پیدا می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی رضایی در خصوص آخرین وضعیت نسخه نویسی الکترونیکی در کشور گفت: هم اکنون نسخه الکترونیک در کلیه استانهای کشور مستقر گردیده است . در این طرح پزشکان اقدام به نسخه نویسی الکترونیک می نمایند و ارائه خدمات تجویز شده در داروخانه و مراکز پاراکلینیک با ارائه یک کد رهگیری امکان پذیر است .

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در مواردی که پزشک اقدام به تجویز در برگه های دفترچه داروخانه ، آزمایشگاه و تصویربرداری در زمان ارائه خدمت و با استفاده از فرآیند ثبت نسخه کاغذی اقدام به ثبت الکترونیک نسخه می نماید، در این فرایند کلیه قوانین رسیدگی در نسخه الکترونیک به صورت برخط کنترل می گردد و امکان محاسبه پرداخت از جیب بیمار وجود خواهد داشت.

وی تصریح کرد: بررسی مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیک براساس آمار مراکز طرف قرارداد دارای صورتحساب الکترونیک در آبان ماه و نیز مراکز جدید با ثبت حداقل یک نسخه الکترونیک در آذر ماه نشان می دهد ، بیش از ۸۰ درصد مطب ها ، داروخانه ها ، تصویربرداری ها و آزمایشگاهها در بخش غیر از دولتی دانشگاهی "خصوصی، خیریه و عمومی غیردولتی" مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیک هستند .

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت رضایی در پایان گفت: نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی تا شهریور ۱۴۰۰ استقرار پیدا می کند، علاوه بر این سایر مراکز سرپایی اعم از درمانگاه، فیزیوتراپی، بخش سرپایی بیمارستان و در بیشتر استانها طرح نسخه الکترونیک را پیاده سازی کردند، استقرار نسخه الکترونیک در بخش دولتی و حذف دفترچه های کاغذی در دستور کار قرار دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه