دانشگاه های علوم پزشکی ملزم به تبادل الکترونیکی اسناد سرپایی تا پایان امسال هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی رضایی با بیان اینکه براساس برنامه های توسعه پنجم و ششم، سازمان‌های بیمه‌گر باید به سمت ارائه خدمات الکترونیک حرکت کنند گفت: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در درمانگاه خاتم الانبیای یزد می توان این استان را در توسعه نسخه های الکترونیک در مراکز سرپایی دولتی جزو پیشروها نام برد.

وی افزود: یزد در اجرای طرح نسخه الکترونیک در میان مراکز سرپایی دولتی کشور در میان ۳۱ استان پیشگام است به طوری که هم اکنون این طرح در چندین مرکز درمانی شهرستان‌های استان یزد اجرا می‌شود. در این طرح دیگر نیازی به ارائه دفترچه سلامت در مراجعه به مطب پزشکان نیست و بیمار فقط با اعلام کد ملی خود معاینه و اقلام دارویی هم در سامانه تمامی داروخانه‌های کشور ثبت می‌شود.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: با اجرای نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی ،انتقال سابقه بیمار به داروخانه‌ها و سایر مراکز درمانی به راحتی قابل انجام است. شفافیت در هزینه‌های سلامت، کاهش ضریب خطا ناشی از نسخ تا خوانا پزشکان، هدفمند شدن تجویز و مصرف دارو و منطقی شدن هزینه‌های بیماران از مزایای این طرح است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت رضایی در پایان گفت: طرح‌های الکترونیک در نظام سلامت از جمله موارد مورد تاکید دولت محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است. قابل ذکر است تبادل اسناد بستری اکثر بیمارستان ها هم اکنون بصورت الکترونیکی ارسال می شود و در مرحله جدید قرار است اسناد خدمات سرپایی مراکز دولتی و خصوصی نیز بصورت الکترونیکی تبادل گردد.

پایان پیام/

مطالب مشابه