در تولید واکسن کرونا باید از تمام ظرفیت های علمی کشور استفاده شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی گفت‌: تهران از وضعیت قرمز کرونایی خارج شده اما در شرایط شکننده به سر می برد، براین اساس هرگونه تصمیم گیری عجولانه و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، باعث بازگشت وضعیت شهر به حالت قرمز خواهد شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به محدودیت های موقت در کلانشهر‌ها برای مقابله با کرونا گفت: در حال حاضر اعمال محدودیت های کرونایی در کشور طولانی مدت و کاربردی نیست و اغلب محدودیت ها به صورت موقت اعمال می‌شوند، اعمال محدودیت‌ها می تواند فرصتی برای کادر درمان باشد تا با کاهش مراجعات به مراکز درمانی و بیمارستان ها بتوانند استراحت کنند، اعمال محدودیت‌های کرونایی به دلیل کاهش فعالیت‌های اجتماعی اثر بخش بوده و در این مدت فرصتی برای بیماریابی و شناسایی افراد مشکوک به بیماری به وجود آمده است.

وی افزود: در زمینه تولید واکسن کرونا باید از تمام ظرفیت های علمی کشور استفاده بهینه شود، وزارت امور خارجه و‌ بانک مرکزی در زمینه تامین واکسن خارجی باید از چابکی بیشتری برخوردار باشند، براساس آخرین گزارش‌های دریافتی، اعمال محدودیت‌های کرونایی در کلانشهر تهران بر اساس شاخص‌های مدنظر ادامه پیدا خواهد کرد، در حال حاضر مرگ و میر سالمندان در تهران زیر ۶ درصد است و ۲/۴۵ درصد از مراجعان به بخش های درمانی و ۱/۴ درصد از بیماران در تهران فوت می‌کنند.

زالی ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۲۹۱ مورد جدید در بیمارستان های تهران بستری شده اند که از این تعداد ۹۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند. در حال حاضر ۲۳۵۰ نفر در بیمارستان ها و مراکز درمانی تهران بستری شده اند که از این تعداد ۹۳۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. در شبانه روز گذشته ۳۲۵ نفر با حال خوب از بیمارستان عای استان تهران ترخیص شده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در پایان اضافه کرد: میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در مقایسه دو ماه اول پاییز نسبت به بازه زمانی آذرماه تا ۶ دی به اندازه ۶۹ درصد کاهش پیدا کرده است هنچنین میزان بستری در بخش های عادی از آذرماه لغایت ۶ دی نسبت به دو ماه اول پاییز به اندازه ۶۲ درصد و در بخش های مراقبت ویژه به میزان ۳۷ درصد کاهش پیدا کرده است، هنوز شهر تهران در وضعیت نارنجی قرار و محدودیت های تردد هم از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح ادامه دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه