حمایت‌های زیرساختی بیمه سلامت از طرح حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد مهدی ناصحی درباره طرح حذف دفترچه کاغذی بیمه تامین اجتماعی که از اول اسفند ماه اجرایی شده گفت: این طرح از نظر زیرساختی و ارائه آموزش‌ها مورد حمایت سازمان بیمه سلامت است، حذف دفترچه کاغذی بیمه براساس تکالیف قانونی بند "ج" تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اجرایی شده است. بر این اساس، ابزارهای الکترونیکی باید جایگزین دفترچه‌های کاغذی بیمه شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: مدیران کل استانی سازمان بیمه سلامت نیز با طرح حذف دفترچه کاغذی تامین اجتماعی همکاری کامل دارند و در همین زمینه آموزش‌ها و اطلاع رسانی لازم برای چگونگی دریافت خدمات سلامت بدون نیاز به دفترچه کاغذی و دریافت کد HID ارائه می‌شود.

وی افزود: اجرای این تکالیف قانونی نیازمند همکاری و هماهنگی کامل میان سازمان‌های بیمه گر و طرف‌های قرارداد و همچنین سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط است، حذف دفترچه‌های کاغذی در کاهش مصرف کاغذ، کاهش خطاهای نسخه نویسی و نسخه پیچی، نظارت بیشتر بر داروهای تجویزی بسیار موثر است و به خصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، اهمیت این اقدام بیش از پیش بر همگان روشن شده است.

به گزارش ایرنا مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد حذف دفترچه‌های کاغذی تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی به منظور همکاری حداکثری با مراکز درمانی طرف قرارداد صدور دفترچه‌های جدید را متوقف کرده، اما دفترچه‌های موجود در دست مردم معتبر و امکان استفاده از سرنسخه پزشکان هم وجود دارد و سازمان تامین اجتماعی تعهدات قانونی را در رابطه با این نسخه‌ها می پذیرد. توقف صدور دفترچه‌های کاغذی تکلیف قانونی است که با همکاری مراکز درمانی طرف قرارداد در حال انجام است.

پایان پیام/

مطالب مشابه