بیانیه انتخاباتی؛ بخش نهایی
مهدی قربانی- گروه پزشکان و قانون تلاش کرد که تا نقش  ناظر پرسشگر را با کیفیت عالی به انجام برساند از این جهت سوالات مهم و کلیدی خودرا به صورت مکتوب به همه ۳۴۰۰ کاندید پزشک رساند و با نامزدهایی که دارای  نام ها و نشانهای و مقامات قبلی کشوری بوده اند و یا مقامات فعلی سازمان مصاحبه های رودررو را انجام داد که همه آنها ثبت و ضبط شده است. 

گروه پزشکان و قانون قطعا به روند انتخابات به دلایل زیر به شدت معترض است: 

- به هم خوردن کامل و مطلق تقویم انتخابات به نحوی که بسیاری از حقوق کاندیداها زایل شد

- بی مسئولیتی، نا پاسخگویی و طغیان‌گری هیئت‌های نظارت حوزه از قانون

- ناشفافی لجاجت و بی مسئولیتی هیئت مرکزی نظارت و شخص دکتر روح الامینی  در مقابل رفتار هیئت‌های نظارت حوزه ها و خود هیئت مرکزی 

- انتخاب سوگیرانه بسیاری از هیئت‌های اجرایی بخصوص هیئت اجرایی تهران که دارای تمایلات واضح و بدون پرده پوشی نسبت به کاندیداهای خاص از تشکیلات خود بودند که قطعا در پیروزی آنان موثر بوده است چگونه ممکن است که آقای دکتر کوهپایه زاده رئیس هیئت اجرایی تهران بزرگ باشد و معاون درمان ایشان اتفاقا نفر دوم انتخابات تهران شود.

- رفتار بسیاری از کاندیداها در روز انتخابات شامل تبلیغات غیر قانونی، تضرع و التماس‌های فردی زشت برای نوشتن نام آنها در برگه رای، استخدام افراد غیر پزشک برای بودن در محل برگزاری رای گیری و توصیه به افراد خاص، همراهی نمودن رای دهندگان از لحظه ورود تا زمان رای دادن تا اطمینان از حاصل کنند که نام‌شان نوشته شده است، گرفتن برگه نوبت اضافی برای در صف نماندن کسانی که حاضر شده بودند نام آنها را به لیست خود اضافه کنند و ارتباط دائم غیر ملموس با افرادی از هیئتهای نظارت و اجرایی و تبلیغ آنها برای کاندیداهای خاص 

- حذف و طرد ناظرین کاندیداها در موقع جمع بندی آراء 

گروه پزشکان و قانون همچنین بشدت نسبت به آیین نامه شورای عالی سازمان نظام پزشکی در مورد نحوه انجام انتخابات معترض است و آن را دارای ایرادهای هویتی، شکلی و محتوایی فراوان می‌داند که منشاء بسیاری از ایرادات از آن است. 

گروه پزشکان و قانون البته اعتقاد دارد که فقدان اعتماد عمومی هنوز جدی ترین مشکل سازمان نظام پزشکی است که با سلطه یافتن تفکرات خاص و وابستگان نهادهای ویژه می‌تواند فاجعه‌بارتر نیز گردد.

البته نقاط کوچک اما امیدوارکننده نیز در این انتخابات وجود داشت. شرکت جوانان، افزایش شدید مشارکت در بعضی حوزه‌ها مانند مشهد و نیز تغییرات اساسی در ترکیب‌های بسیار کهن بعضی هیئت مدیره‌های مهم مانند شیراز و تبریز) 
اینها بارقه‌های امیدی هستند که شاید مکانیسم‌های کهنه و مفهوم‌های خاک گرفته را نوسازی نمایند اگر البته خود دوباره دچار بازتولید همان رفتار قبلی نشوند. 

و اینک گروه پزشکان و قانون دیگر باره وظیفه خود را در رصد، اطلاع رسانی، نقد و تحلیل وقایع در پیش خواهد گرفت و آماده همکاری با تمام کسانی است که هدفشان اگاهی رسانی ، نور افشانی به زوایای تاریک و انسجام صنفی است. 

گروه البته هر گونه نقصان، کم کاری و یا عدم دقتی را که مخاطبان و اعضای صنف در مورد فعالیت‌های گروه اطلاع‌رسانی نمایند به گوش جان شنیده و آماده پاسخگویی و جبران در موارد صحت می‌باشد.

اول مرداد ۱۴۰۰

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.