راهنمای تجویز داروی توسیلیزوماب در کووید۱۹
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن این دو ابلاغیه به شرح زیر است:

روسای محترم کلیه دانشگاهها/ دانشکده های علوم پزشکی کشور

جناب آقای دکتر رضوی دبیر و رییس محترم دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت
جناب آقای دکتر محمدمهدی ناصحی رییس محترم هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران
جناب آقای دکتر امیر نوروزی

مدیر عامل محترم سازمان خدمات درمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

جناب آقای دکتر مصطفی سالاری مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی

موضوع: ابلاغ راهنمای تجویز داروی توسیلیزوماب در کووید19

همانگونه که مطلع می باشید یکی از راهکارهایی که برای پیشگیری از افزایش هزینه‌های درمان و تحمیل بار اقتصادی سنگین به ‌نظام سلامت و جامعه در کشورهای مختلف مورد توجه است تدوین و نشر راهنماهای بالینی مبتنی بر شواهد است که به ‌عنوان یکی از سیاست ‌های برنامه تحول نظام سلامت و یکی از محورهای بسته‌ های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی نیز مورد توجه می باشد.

در همین راستا معاونت درمان تدوین محصولات دانشی را "راهنمای بالینی، استاندارد، پروتکل و ..." با اولویت خدمات پر تواتر، دارای پوشش بیمه ای، هزینه "خدمات، تجهیزات" با حضور جمعی از اساتید حوزه ‌های مختلف، در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل و سیاستگذاری و برنامه ‌ریزی این امر را عهده‌دار شده است. لذا در راستای پویا سازی ارائه خدمات پزشکی و اجرایی نمودن بند "ث و ج" ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر اجازه تجویز خدمات و انجام خرید راهبردی سازمان های بیمه گر بر اساس دستورالعمل ها و راهنماهای بالینی توسط وزارت بهداشت، «راهنمای تجویز داروی توسیلیزوماب در کووید19» به تصویب رسیده و از تاریخ ابلاغ قابل ‌اجرا است.

بدیهی است ضمن تاکید بر ارائه خدمت در چارچوب استانداردهای مورد تائید وزارت متبوع، اعلام می گردد دانشگاه/ دانشکده، انجمن ها و سازمان نظام پزشکی می بایست از این محصولات در آموزش های بازآموزی استفاده و سازمان های بیمه گر نیز بر اساس محصولات دانشی اقدام به خرید راهبردی نمایند. امید است با بهره‌ مندی از تلاش جمعی و اطلاع‌ رسانی در این زمینه، شاهد تحولی جدی در حوزه استقرار و بکارگیری راهنماها به منظور ارتقای کیفیت خدمات و کاهش هزینه ‌های غیر ضروری باشیم.

رئیس محترم دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ...

موضوع: داروی Tocilozumab

پیرو ابلاغیه شماره 10852/400د مورخ 25/05/1400 راهنمای تجویز داروی توسیلیزوماب نکات ذیل توصیه می گردد:

1_ این دارو در بیماریهای التهابی شدید و طبق راهنمای تجویز ابلاغی که به پیوست می باشد تجویز گردد.

2_ ریاست محترم دانشگاه 3 نفر از اساتید دانشگاه را از کمیته علمی مشخص فرمایند که تمام تجویزها با تایید حداقل 2 نفر پزشک معتمد ریاست دانشگاه از گروههای فوق تخصص ریه ، فلوی ICU، عفونی و داخلی باشند.

راهنمای تجویز داروی توسیلیزوماب در کووید19 در فایل پیوست قابل مشاهده است. وبدا

پایان پیام/

مطالب مشابه