آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت آموزش دانشجویان پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن نفر درباره ظرفیت­های آموزش پزشک در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد بدون دریافت هزینه از دولت، پزشک و پرستار تربیت می‌کند. این برای دولت بسیار خوب است. زیرا آموزش پزشک، پرستار و سایر رشته‌های پیرا پزشکی برای دولت هزینه‌بر است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه آزاد توان افزایش آموزشی خود خصوصاً در رشته پرستاری را دارد. در کشوری که کمبود شدید پرستار وجود دارد، دانشگاه آزاد با داشتن 100 دانشکده‌ی پرستاری توانایی آموزش تعداد بالایی از پرستاران را دارد.

وی درخصوص ظرفیت آموزش دانشجوی پزشکی در این دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه آزاد با داشتن بیش از 15 دانشکده‌ی پزشکی، از توانایی و ظرفیت آموزش تعداد بیشتری از ظرفیت فعلی دانشجوی پزشکی برخوردار است. اما  شناسایی اینکه چه تعداد پزشک نیاز داریم و ظرفیت مورد نیاز بر عهده‌ی وزارت بهداشت است.

به گزارش فارس نفر در پایان در خصوص نحوه تعیین ظرفیت­ها گفت: من به عنوان معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می­کنم که این دانشگاه توانایی آموزش تعداد بیشتری دانشجوی را دارد یعنی اگر اجازه داده شود تعداد بیشتری دانشجو را آموزش می­دهیم. به طور مثال در حال حاضر اگر هزار دانشجوی پرستاری آموزش می‌دهیم، اگر گفته شود باید 6 هزار تا شود ما آموزش می‌دهیم.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه