هیچ جایی حق تزریق واکسن تاریخ گذشته ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهرام عین‌اللهی در حاشیه همایش لاله‌های سپید با حضور در جمع خبرنگاران درباره وضعیت کرونا در کشور گفت: همانطور که پیش از این اعلام کردم، وارد موج هفتم کرونا شدیم، اما خوشبختانه مردم به ما کمک زیادی کردند و طی چند روز اخیر مراجعه به مراکز واکسیناسیون بسیار خوب بود به طوری که آمار تزریق واکسن نشان می‌دهد که تعداد واکسن‌های تزریق شده در چند روز اخیر بالاست که امیدواریم همین روند ادامه یابد که در این صورت نگرانی زیادی نداریم و بیماری می‌تواند کنترل شود.

وی با تاکید بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی افزود: مردم به ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را به ویژه در محیط‌های سربسته مانند هواپیما، اتوبوس، قطار و... داشته باشند. امیدوارم این موج را با موفقیت طی کنیم. مراکز درمانی ما هم آمادگی کامل دارند. البته امیدواریم کار مردم خیلی به مراکز درمانی نکشد اما به هر حال آمادگی لازم وجود دارد.

وزیر بهداشت در خصوص برخی اظهارات مبنی بر واکسن تاریخ مصرف گذشته گفت: هیچ جایی حق ندارد واکسن تاریخ گذشته را تزریق کند. کاملا یک سیستم الکترونیک وجود دارد و واکسن یک UID دارد که این UID با تاریخش مشخص است و هیچ تغییری داده نمی‌شود. اگر یک نامه‌ای را کارشناسی به کس دیگری داده، دلیل نمی‌شود که واکسن تاریخ گذشته استفاده شده است.

به گزارش ایسنا عین‌اللهی در پایان گفت: سازمان غذا و دارو، سازمانی مشابه FDA آمریکا است نظارت بر همه تاریخ‌ها نه تنها در واکسن، بلکه در همه داروها انجام می‌شود و این موارد به صورت الکترونیک در سامانه تی‌تک و سامانه‌های دیگر چک می‌شود و هیچگونه نگرانی برای این موضوع وجود ندارد، در خصوص اجرای طرح دارویاری نیز کمبودهای دارویی با این طرح به خوبی مرتفع می‌شود و ان‌شاءالله تولید دارویمان بهتر می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه