واکسن آنفلوآنزای تولید داخل در داروخانه‌ها توزیع شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین شمالی در خصوص وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا با توجه به در پیش بودن فصل سرما گفت: به طور معمول مصرف سالانه کشور بین دو میلیون تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واکسن آنفلوآنزا در نظر گرفته می‌شود. امسال نیز از ۲.۵ میلیون، حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار واکسن خارجی و وارداتی است و حدود یک میلیون در نیز واکسن آنفلوآنزا از محل تولید داخلی تامین می‌شود.

وی افزود: واکسن آنفلوآنزای تولید داخلی تامین شده و از روز شنبه ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۱، در داروخانه‌ها توزیع شده است، فعلا ۵۰۰ هزار در واکسن آنفلوآنزای تولید داخلی به ما تحویل داده شده و در داروخانه‌ها توزیع شده است. در عین حال قرار است ۳۰۰ هزار واکسن آنفلوآنزای تولید داخلی نیز به معاونت بهداشتی وزارت بهداشت تحویل داده شود و ۲۰۰ هزار در واکسن آنفلوآنزای تولید داخلی دیگر هم قرار است در آینده به سازمان غذا و دارو جهت توزیع در داروخانه‌ها تحویل دهند.

به گزارش ایسنا مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در پایان اضافه کرد: مجموعا یک میلیون در واکسن آنفلوآنزا از محل تولید داخلی تامین می‌شود، قیمت پخش واکسن آنفلوآنزای تولید داخلی حدود ۲۱۰ هزار تومان است و قیمت این واکسن برای مصرف‌کننده، ۲۱۳ هزار تومان تعیین شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه