انجام ۱۵۰هزار عمل جراحی در نوروز
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهرام عین اللهی در دیدار نوروزی با کارکنان، مدیران و معاونان وزارت بهداشت و سازمان‌های تابعه ضمن تبریک سال نو و قدردانی از تلاش‌های یکساله مجموعه وزارت بهداشت در راه خدمت رسانی به مردم گفت: سال ۱۴۰۳ با دو بهار آغاز شد، بهار طبیعت و بهار دل‌ها. امیدوارم همانطور که بهار طبیعت باعث تحول و شکوفایی جهان می شود، خداوند متعال ما را یاری دهد تا همگام با طبیعت، این تحول را در درون خود نیز ایجاد کنیم.  

وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت مستندسازی و اطلاع رسانی اقدامات مثبت و سازنده نظام سلامت به مردم گفت: "پیگیری" و "ارزیابی" دو موضوع مهمی است که در سال جدید به طور جدی به آن می‌پردازیم.

وی با اشاره به حضور شبانه روزی و فعال کادر بهداشت و درمان کشور در تعطیلات نوروز به منظور خدمت رسانی به مردم افزود: در این ایام بخش اورژانس و درمان به صورت ۱۰۰ درصدی فعال بود و بیش از ۴ میلیون ویزیت و ۱۵۰ هزار عمل جراحی انجام شد. 

عین‌اللهی با اشاره به نامگذازی سال ۱۴۰۳  از سوی مقام معظم رهبری به نام "جهش تولید با مشارکت مردم" گفت: رشد به معنای ارتقا از یک مرحله به مرحله بعدی است، اما جهش به معنای سرعت گرفتن اقدامات مثبت است. این جهش باید در تمام ابعاد از جمله آموزش، بهداشت، درمان، تحقیقات، پژوهش، توسعه و اخلاقیات اتفاق افتد.

وزیر بهداشت با تاکید بر موضوع "کرامت بیمار" خاطرنشان کرد: تمام کارکنان حوزه سلامت در مراکز درمانی باید موضوع کرامت بیماران را رعایت کنند چرا که محترم شمردن‌ شان انسانی افراد از جمله اولویت‌های ماست و امیدواریم همگام با توسعه به مسائل اخلاقی و فرهنگی بیشتر توجه شود.   

وی افزود: روابط عمومی چراغ راه هر دستگاهی محسوب می‌شود، روابط عمومی معاونت ها، دانشگاه ها و سازمان های وزارت بهداشت باید بیش از پیش فعال باشند و دستاوردهای حوزه مرتبط خود را به صورت مداوم منعکس و منتشر کنند، فرصت خدمت کوتاه است و باید این فرصتی که خداوند متعال عنایت کرده برای خدمت به مردم نهایت بهره را ببریم و اقداماتی مثبت و ماندگار برجای بگذاریم، به عبارتی باید بتوانیم از فرصت خدمت را به فصل شکوفایی و تجلی کارهای ماندگار مبدل کنیم.

عین‌اللهی گفت: انقلاب ما انقلاب مستضعفین است و اقداماتی که در طول سال‌های پس از انقلاب در کشور انجام شده، غالبا در مسیر خدمت رسانی به اقشار محروم و کم برخوردار جامعه بوده است. از جمله خدمات بیمه سلامت در این مسیر ابعاد و آثار ماندگاری داشته است چراکه ۵ دهک جامعه از این طریق بیمه شدند و هیچ بیمار مستضعفی از هیچ خدمت درمانی باز نمی‌ماند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه سلامت مردم خط قرمز وزارت بهداشت محسوب می شود گفت: مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی باید با یکدیگر هماهنگ و همدل باشند و در جهت خدمت به مردم کار کنند چرا که برنامه های مهم وزارت بهداشت از جمله سلامت خانواده و جوانی جمعیت جز با هماهنگی و انسجام در مجموعه نظام سلامت کشور حاصل نمی شود.

به گزارش ایسنا وی در پایان با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت طب ایرانی افزود: با احیای طب ایرانی می توانیم فرهنگ استفاده بیش از حد از داروهای شیمیایی را اصلاح کنیم به ویژه آن که بسیاری از بیماری ها بدون استفاده از داروهای شیمیایی قابل کنترل و درمان است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.