تعیین تعرفه‌های پزشکی منطبق با تورم نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج خسرونیا به موضوع تعرفه‌های پزشکی اشاره کرد و گفت: جامعه پزشکان متخصص داخلی می‌خواهد همگام با دولت قدم بردارد، اما آنچه برای رشد تعرفه‌های ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده است مورد رضایت ما نیست.

وی افزود: جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با آنچه در شورای عالی بیمه سلامت تصویب شده بود موافق است، جامعه پزشکی هرگز نمی‌خواهد افزایش تعرفه‌ها از جیب مردم پرداخت شود، مردم به اندازه کافی با مشکلات اقتصادی مواجه هستند و انتظار داریم بیمه‌ها به تعهدات خود عمل کنند.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: در همه جای دنیا بیمه‌ها تعرفه‌ها را پرداخت می‌کنند، جامعه پزشکی هم مثل سایر اقشار جامعه هزینه زندگی دارد و جدا از مردم نیست، همه خدماتی که دولت ارائه می‌دهد با نرخ تورم افزایش یافته اما تعیین تعرفه‌های پزشکی منطبق با تورم نیست.

خسرونیا گفت: جامعه پزشکی ملتهب است و همین موضوع باعث شده شاهد مهاجرت و خروج پزشکان از کار درمانی باشیم، با توجه به درخواست پزشکان متخصص داخلی برای اصلاح تعرفه‌های ۱۴۰۳ سازمان نظام پزشکی هم در حال رایزنی با دولت است که این تعرفه‌ها اصلاح شود.

به گزارش مهر وی در پایان افزود: نرخ واقعی ویزیت متخصص داخلی بر اساس مخارج مطب داری ۷۰۰ تومان برآورد شده است که ما هرگز چنین تعرفه‌ای را از مردم نمی‌گیریم، بلکه عدد مورد نظر ما بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.