آغاز پرداخت مطالبات «شرکت‌های تجهیزات پزشکی» از هفته آینده
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، رضا مسائلی با بیان اینکه یکی از راهبردهای وزارت بهداشت در حال حاضر موضوع رفع مشکلات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی کشور است، ادامه داد: در همین راستا روز گذشته سرپرست وزارت بهداشت دستور بررسی مشکلات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی را صادر کرد.

وی با بیان اینکه مشکلات شرکت‌های تجهیزات پزشکی در زمینه تامین ارز و مواد اولیه بررسی شد، توضیح داد: در جلسه‌ای که روز شنبه با حضور سرپرست وزارت بهداشت تشکیل خواهد شد، مشکلات تولید کنندگان با جزئیات بیشتر پیگیری و بررسی می‌شود.

مسائلی افزود: با توجه به تغییرات هیئت امنای ارزی، تصمیمات سرپرست وزارت بهداشت می‌تواند منشاء اقدامات مثبت زیادی در خصوص حل مشکل تولید کنندگان باشد و قسمت زیادی از مشکلات تولید کنندگان در خصوص بحث خرید مواد اولیه حل شود.

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به اینکه تامین کنندگان دارو در دوره‌های گذشته تقریباً مطالبات خود را دریافت کرده‌اند با دستور سرپرست وزارت بهداشت بحث پرداخت مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در اولویت اصلی قرار گرفته است و ظرف هفته آینده پرداخت مطالبات شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی انجام خواهد شد.

مسائلی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۰۰۰ شرکت تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور فعالیت می‌کنند،‌ تصریح کرد: در حوزه ارتقای کیفیت و تولید تجهیزات پزشکی اقدامات خوبی صورت گرفت و بررسی‌های ما نشان می‌دهد که تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به سمت دریافت استاندارد های اتحادیه اروپا در حال حرکت هستند.

وی گفت: در این زمینه تسهیلاتی با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری اختصاص داده شده است و قسمتی به صورت وام های کم بهره و قسمت به صورت وام های بلاعوض به تولیدکنندگان ارائه شده است تا بتوانند در زمینه کسب استاندارد ها و توسعه صادرات عمل کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه ۵۶۰ تولید کننده تجهیزات پزشکی پروانه ساخت دارند، توضیح داد: بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان تجهیزات پزشکی در حال طی کردن دریافت مجوزهای تولید هستند. فارس

پایان پیام/

مطالب مشابه