دستورالعمل جدید مصرف داروهای مسکن در مبتلایان به سرطان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت در کشورهای در حال توسعه بیماران مبتلا به سرطان اغلب به دلیل نگرانی بی‌مورد در رابطه با سو مصرف مخدرها از دریافت داروهای مسکن منع می‌شوند.

در دو سوم از کشورهای توسعه یافته مورفین خوراکی وجود دارد؛ مخدری که به طور گسترده برای کاهش درد شدید مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بیش از نیمی از داروخانه‌ها در دسترس است. این درحالیست که این دارو تنها در شش درصد کشورهای فقیر در دسترس است.

سازمان جهانی بهداشت دستورالعمل جدیدی را به منظور کنترل درد تدوین کرده که ۵۵ درصد از مبتلایان به سرطان که تحت درمان قرار دارند و دو سوم از مبتلایان به سرطان پیشرفته شامل آن می‌شوند.

به گزارش ژاپن تودی، دکتر «اتین کروگ» از دپارتمان بیماری‌های غیر واگیر این سازمان گفت: در قرن ۲۱ هیچ بیماری نباید بر اثر درد جان خود را از دست بدهد یا مجبور به تحمل درد باشد. در برخی از نقاط جهان این داروها به راحتی در دسترس است و به عنوان مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نگرانی در مورد مصرف داروهای مسکن درست و منطقی است اما نباید به قیمت فوت بیمار بر اثر درد یا درد کشیدن او تمام شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه