اولین همایش مجمع خیّرین سلامت و سازمان اورژانس
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، پیرحسین کولیوند در این مراسم گفت: اولین همایش تقدیر از خیّرین سلامت در بخش فوریت‌های پزشکی برگزار شد و خوشبختانه این همایش مورد استقبال قرار گرفت. 

وی افزود: از حدود سه هزار پایگاه اورژانس شهری و روستایی حدود ۳۳۰ پایگاه توسط خیّرین سلامت ساخته شده است، خوشبختانه در این همایش برخی از خواسته‌ها و تجهیزاتی که در حوزه فوریت‌های پزشکی نیاز داشتیم به اطلاع خیّرین سلامت رسید تا خیّرین در صورت تمایل در این امور خیر، مشارکت کنند.

کولیوند ادامه داد: معتقدیم هر فردی که در حوزه پزشکی برای حفظ جان و کاهش آلام هموطنان خود تلاش کند در ثواب بزرگی سهیم خواهد بود. 

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه بیشتر نیازمندی‌های سازمان اورژانس کشور تجهیزات فوریت‌های پزشکی است، اظهار داشت: ساخت پایگاه‌های اورژانس به خصوص در محل‌هایی که مورد نیاز است از نیازمندی‌های دیگر سازمان اورژانس کشور محسوب می شود. در حال حاضر، مهمترین تجهیزاتی که در سازمان اورژانس کشور احتیاج داریم آمبولانس و وسایل داخل آمبولانس مثل مانیتورینگ دستگاه نوار قلب و فشار سنج است.

به گزارش وبدا وی با بیان اینکه ارزش اقدامات پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی از کار خیّرین کمتر نیست، گفت: عوامل اورژانس روزانه با به خطر انداختن جان خود، جان فرد دیگری را نجات می دهند. این در حالی است که خیّرین نیز، مال خود را در راه سلامت و امنیت شهروندان هزینه می‌کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه