اجرای طرح ویزیت مجازی بیماران بعد از فروکش بحران کرونا در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جلیل کوهپایه زاده به وضعیت بیماران کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران در استان تهران پرداخت و گفت: در حال حاضر شاهد شیب نزولی مراجعات بیماران به مراکز درمانی هستیم، البته این شیب نزولی مراجعات بیماران کرونایی در تهران کمتر از وضعیت کشوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به کار غربالگری بیماران در کشور گفت: در حال حاضر وضعیت به گونه‌ای است که خروجی بیماران بیشتر از موارد بستری است و بر همین اساس، میزان مرگ و میر بر اثر کرونا نیز کمتر شده است، از ۱۷ مرکز درمانی دولتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۲ بیمارستان درگیر بستری بیماران کرونایی بودند، در حال حاضر سه بیمارستان در شهرستان‌های شهریار، رباط کریم و یکی دیگر از شهرستان‌های استان تهران همچنان بیماران کرونایی را پذیرش می‌کنند. در شهر تهران نیز ۶ بیمارستان همچنان درگیر پذیرش و بستری بیماران کرونایی هستند.

وی افزود: البته این بدان معنا نیست که در سایر مراکز درمانی از پذیرش بیمار کرونایی خودداری شود، بلکه با توجه به فروکش بحران کرونا، تصمیم گرفته شد خدمات درمانی برای بیماران غیر کرونایی دوباره آغاز شود، مردم باید بتوانند خدمات درمانی غیر کرونایی را نیز دریافت کنند، متأسفانه مردم هنوز در بعضی از موارد نگران بوده و هراس دارند که برای ادامه روند درمان بیماری خود، به بیمارستان مراجعه کنند. در حالی که همکاران ما بیش از مردم، در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دقیق و حساس هستند و از همین رو، مردم می‌توانند با خیال راحت به مراکز درمانی مراجعه کنند.

به گزارش مهر کوهپایه‌زاده در پایان تأخیر در پیگیری درمان برخی بیماری‌ها را آسیب زا و خطرناک دانست و گفت: بر همین اساس، طرح ویزیت مجازی در دستور کار قرار گرفته تا نسبت به ویزیت برخی از بیماران با رعایت حقوق بیمار، اقدام شود، ویزیت مجازی برای کاستن از تردد بین استانی و درون استانی صورت می‌گیرد، در خصوص آمار بیماران کرونایی بستری و سرپایی در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز از ابتدای شیوع کرونا، حدود ۳۵۰۰ مورد بستری در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه داشته ایم و حدود ۱۴ تا ۱۶ هزار نفر بیمار کرونایی نیز به صورت سرپایی، ویزیت و درمان شدند.

پایان پیام/

مطالب مشابه