با تغییر روش شناسایی بیماران مبتلا به کرونا به دنبال افراد کم علامت هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی در بازدید از مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) گفت: مردم باید به محیط بیمارستان‌های کشور اطمینان کنند، زیرا جاهایی که اکنون پذیرش انجام می‌شود کاملاً ایمن است و نباید درمان بیماری‌های قلبی، سرطان، دیابت یا واکسیناسیون کودکان را به خاطر ترس از کرونا به تعویق بیندازند.

وی افزود: در داخل اتاق‌های عمل بیمارستان‌ها هیچ ویروسی وجود ندارد و تمام تجهیزات کاملاً عاری از میکروب "استریل" می‌شود، از طرفی تهویه هوای اتاق‌ها به صورت فشار مثبت است یعنی هوا هر لحظه به بیرون رانده می‌شود، اگر مردم درمان سایر بیماری‌ها را به تعویق بیندازند مرحله بیماری بالا می‌رود و موفقیت درمان کاهش می‌یابد از طرفی هزینه‌های درمان هم افزایش خواهد یافت.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به افزایش آمار مبتلایان جدید به کرونا در روزهای اخیر ادامه داد: علت افزایش در برخی استان‌ها نظیر خوزستان این است که شروع همه گیری در این استان‌ها دیرتر اتفاق افتاده است، اما در مجموع تعداد مبتلایان جدید در کشور روندی نزولی دارد.

به گزارش مهر حریرچی در پایان گفت: نوع بیماریابی ما هم تغییر کرده است و افراد کم علامت و بی علامت شناسایی می‌شوند و همچنین افرادی هم که تماس نزدیک با بیماران داشته‌اند، آزمایش می‌شوند. در صورتی که در ماه‌های گذشته این موارد بررسی نمی‌شدند و ما فقط بیماران بستری در بیمارستان‌ها را آزمایش می‌کردیم، اما اکنون افراد کم علامت هم کشف و در همان مرحله نخست بیماری، جداسازی می‌شوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه