ارائه گزارشی از عملکرد ایران و روسیه در مبارزه با کووید۱۹
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در گفت و گوی ویدئوکنفرانسی با وزیر بهداشت کشور روسیه، ضمن تبریک انتصاب آقای میخائیل موراشکو به سمت وزیر بهداشت روسیه از ارسال کمک های این کشور قدردانی کرده و افزود: لازم است همکاری‌ ها و تبادل تجربیات ایران و روسیه در مبارزه با ویروس کرونا و نیز با تلاش بیشتر کشورهای منطقه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تبادلات تجاری فی مابین، بیش از گذشته گسترش یابد.

وی با اشاره به ضرورت همکاری های دو کشور در زمینه مبارزه با کووید 19 و حمایت از سازمان جهانی بهداشت، اقدامات جمهوری اسلامی ایران در چارچوب بسیج ملی مبارزه با کرونا، فاصله گذاری اجتماعی و سپس بازگشایی تدریجی کسب و کارها در چارچوب ابتکار فاصله گذازی هوشمند را تشریح کرده و این اقدامات را زمینه ساز کاهش بار بیماری و مرگ و میر در ایران، دانست.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال‌های اخیر روابط خوبی بین وزارت بهداشت ایران و روسیه برقرار بوده، بر تلاش در راستای گسترش روابط و همکاری ‌های همه جانبه به ویژه در زمینه‌ های تحقیقاتی و پزشکی و همچنین، انتقال تجربیات دو کشورتاکید کرد.

میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه نیز اقدامات بهداشتی و درمانی روسیه به ویژه کنترل مرزها، تجهیز بیمارستان ها، تدوین و ابلاغ پروتکل های بهداشتی و درمانی به عموم مردم، پرسنل و مراکز و موسسات و نیز اقدامات درمانی را تشریح کرده و اذعان داشت، محدودیت های فیزیکی اعمال شده، آثار اقتصادی را به همراه داشته است.

 به گزارش وب‌دا وی در پایان روابط استراتژیک ایران و روسیه را بسیار خوب بیان کرد و بر توسعه مناسبات و همکاری‌ های متقابل در زمینه های مختلف بهداشتی و تحقیقاتی به ویژه دارو و واکسن تاکید کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه