جزییات بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی ماهر با تاکید بر اینکه حضور در مدارس برای دانش‌آموزان اختیاری است، با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره بازگشایی مدارس گفت: این امکان از سوی ستاد ملی کرونا با هدف رفع اشکالات درسی برای دانش آموزان فراهم شده است، چراکه در برخی مناطق امکانات لازم برای آموزش از راه دور و مجازی برای دانش آموزان فراهم نبوده و لذا این امکان برای رفع اشکالات دانش آموزان فراهم شده و همانطور که اشاره شد این حضور کاملا اختیاری بوده و الزامی وجود ندارد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با اشاره به ابلاغ بیش از ۸۶ پروتکل بهداشتی درباره اصناف و مشاغل مختلف از جمله محیط‌های آموزشی اظهار کرد: این پروتکل‌ها از طرف آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ شده و لازم الاجراست. استفاده از وسایل حفاظتی از جمله ماسک، دستکش و همچنین گندزدایی محیط‌های آموزشی و رعایت فاصله ‌گذاری‌های اجتماعی، برخی از موارد مطرح شده در این پروتکل‌هاست.

وی افزود: در رابطه با بازگشایی مساجد تهران در شب‌های احیا از پروتکل‌های ستاد ملی کرونا پیروی می‌شود، در این رابطه پروتکل‌های مربوطه از سوی مسوولان اعلام شده که برگزاری مراسم در ساعات محدود، رعایت فاصله ۱ تا ۱.۵ متر، استفاده از وسایل حفاظتی و دستگاه‌های تهویه مناسب برخی از اصول اعلام شده است، هنوز درباره بازگشایی دانشگاه‌ها تصمیم جدیدی گرفته نشده است، گفت: تنها مقطع دکترا حضوری برگزار می‌شود و آموزش‌ها در سایر مقاطع همچنان از راه دور ادامه پیدا می‌کند تا مجددا تصمیم گیری شود.

به گزارش ایسنا ماهر در پایان در رابطه با تصمیم گیری در خصوص بازگشایی اماکن و باشگاه‌های ورزشی و همچنین برگزاری مسابقات ورزشی گفت: مرجع تصمیم‌گیری در این رابطه فدراسیون پزشکی ورزشی است و نماینده ستاد کرونا در تهران نیز در این جلسات شرکت می‌کند. آخرین تصمیم همچنان بر بسته بودن باشگاه‌ها و ممنوعیت تمرینات و مسابقات ورزشی به صورت جمعی است، پروتکل‌های مربوط به بازگشایی باشگاه‌های ورزشی و برگزاری مسابقات تدوین شده است، با این حال با توجه به احتمال بالای خطر، نظر همچنان بر عدم بازگشایی این اماکن است و تصمیم ‌گیری نهایی در جلسه هفته آینده اتخاذ می‌شود، محدودیت‌های طرح ترافیک تهران بعد از شب‌های مبارک قدر آغاز می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه