ممانعت از مصرف کالاهای آسیب‌رسان به سلامت در مراکز آموزشی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر غلامی
وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری
جناب آقای دکتر حاجی میرزایی
وزیر محترم آموزش و پرورش

به استناد " ماده 48 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) و "بند ج ماده 7 قانون احکام دایمی برنامه های توسعه" و در راستای اجرای تکلیف قانونی این وزارت، فهرست کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت جهت اعلان در سال 1399 مورد بازنگری قرار گرفته که بخش محصولات خوراکی آن جهت استحضار به پیوست ارسال می شود.

لذا به منظور صیانت از سلامت جامعه خواهشمند است دستور فرمائید ضمن آموزش و اطلاع رسانی، در مورد پذیرایی در مراکز غذاخوری، بوفه های کارکنان، دانشجویان و مراکز آموزشی شبانه روزی از سرو مواد غذایی مندرج در این فهرست ممانعت به عمل آورند.

مواد غذایی مندرج در فهرست مذکور به دلیل کالری بالا "داشتن شکر و روغن افزوده، چربی اشباع و ترانس" یا نمک و همچنین مواد نگهدارنده به عنوان عوامل بیماری های غیرواگیر محسوب شده و مصرف آن ها می توانند در دراز مدت، موجب اضافه وزن، چاقی، فشار خون، دیابت و سایر بیماری های غیرواگیر گردد.

مزید استحضار، دانشگاههای علوم پزشکی آماده همکاری در زمینه آموزش و اطلاع رسانی در این مورد با مراکز آموزشی در استان های کشور می باشند.

قبلاً از دستور مساعدت جناب عالی در این مورد سپاسگزارم.

به گزارش وب‌دا فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت جهت  اطلاع رسانی و فرهنگسازی، به سازمان صدا و سیما و وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ارسال شده است.

مستندات خبر در فایلهای زیر قابل مشاهده است:


پایان پیام/

مطالب مشابه