منحنی شیوع کرونا در تهران با شیبی نسبتا ملایم رو به کاهش است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی با اشاره به آمار ۲۴ ساعت گذشته گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۱۹۲ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی و ۱۷۱ نفر نیز در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری شدند. ۲۹۹ بیمار مبتلا به کرونا نیز از بیمارستانهای تهران مرخص شدند.

وی افزود: نسبت به روزهای قبل میزان موارد بستری عادی ۵ درصد و مجموع بیماران بستری در بخشهای عادی و ویژه ۸,۵ درصد کاهش داشته است و در مقابل شاهد رشد ۴ درصدی میزان ترخیص شدگان هستیم، طبق آمار، منحنی شیوع  کرونا در تهران، شرایط نسبتا باثبات‌تری در مقایسه با روزهای قبل را تجربه می‌کند و با شیبی نسبتا ملایم به لحاظ مبتلایان رو به کاهش است، کاهش و ریشه کنی اپیدمی کرونا مستلزم رعایت توصیه‌های بهداشتی از سوی شهروندان تهرانی است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به گزارشات میدانی از برگزاری مراسم احیای شب قدر افزود: شب گذشته در اماکن مذهبی مراسم احیای اولین شب قدر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی انجام شد و رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی مورد توجه قرار گرفت و البته کوتاه بودن زمان حضور افراد در این مراسم نیز تدبیر کمک کننده‌ای در راستای اقدامات پیشگیرانه بود.

زالی گفت: برای تحلیل نتایج هرگونه مداخله مثبت یا منفی بهداشتی در راستای پیشگیری از کرونا حداقل دوهفته زمان لازم است و آثار این مداخلات باید حدود دوهفته بعد در مراجعان بیمارستانی و حدود یک ماه بعد در آمار متوفیان مورد ارزیابی قرار گیرد، تهران به دلیل شرایط خاص تراکم جمعیتی، وضعیت جغرافیایی، میزان تردد بالا  و معدل بالای ترافیک و حمل و نقل درون شهری همچنان دارای شرایطی کاملا  ناپایدار و شکننده است و شهروندان تهرانی حتما باید ارتقای بهداشت فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی طبق پروتکل‌های قبلی را مورد توجه قرار دهند.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه