نشانه‌های شایع ویروس کرونا در حال حاضر تب، سرفه خشک، تنگی نفس و خستگی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی در خصوص تغییر علائم بیماری کرونا در جهان گفت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی مقرر شد، تمامی کشور‌ها گزارش‌های خود مبنی بروز علائم جدید بیماری کرونا را اطلاع رسانی کنند.

وی در خصوص اینکه آیا علائم بیماری کرونا در کشور‌های آسیایی و غربی تغییر کرده است، گفت: به گفته برخی از پزشکان در ووهان چین مواردی از علائم جدید "مشکلات گوارشی و تنفسی" ویروس کرونا در مبتلایان دیده شده  است. موضوع تغییر علائم می‌تواند به مرور زمان صحت داشته باشد و در بدن هر فرد خود را به گونه‌ای جدید نشان دهد، اما افراد در نظر داشته باشند این تغییر علائم‌ فعلا پایه علمی ندارد و نشانه‌های شایع تشخیص کرونا در حال حاضر تب، سرفه خشک، تنگی نفس و خستگی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان فرمانده ملی مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پایان با اشاره به احتمال ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا افزود: پیش بینی می‌شود در بازگشت مجدد، این ویروس بافت های دیگر بدن را درگیر کند و همین امر موجب بروز ترس و اظطراب در افراد می‌شود، ممکن است این بیماری به هنگام بازگشت با اپیدمی، شکل تظاهرات بالینی خود را نشان دهد، تا به امروز هیچ گونه گزارش قطعی علمی در این خصوص اثبات نشده، اما می‌توانیم شاهد چهره‌های متفاوت‌تر از بروز و شیوع این بیماری در کشور و حتی جهان باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه