ارائه خدمات روانشناسی بسیج جامعه پزشکی به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ابراهیم متولیان درباره آخرین اقدامات این سازمان در راستای طرح کمک مومنانه و مقابله با ویروس کرونا گفت: بسیج جامعه پزشکی از ابتدای شروع ویروس کرونا خدمات متعددی از جمله اعزام نیروهای خود به مراکز درمانی، تولید اقلام بهداشتی، کمک به خانوارهای آسیب دیده و غیره را انجام داد و با شروع ماه رمضان و فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مومنانه به نیازمندان کشور، به توزیع بسته‌های غذایی، بهداشتی و کمک‌های معیشتی میان نیازمندان پرداخت.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور ادامه داد: در طرح همدلی نیز با شناسایی خانواده‌های نیازمند در سطح کشور بسته‌های معیشتی میان این عزیزان توزیع شد. به علاوه یکی از اقدامات مهم ما در طرح همدلی، علاوه بر کمک‌های مالی کمک‌های معنوی بود. به طوری که تیمی از روانشناس‌های بسیج جامعه پزشکی در حال حاضر در استان‌های مختلف به منازل خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا یا خانواده‌های متاثر از آسیب‌های اجتماعی رفته و به این عزیزان خدمات مشاوره ارائه می‌دهند. این طرح تاکنون در استان‌هایی از جمله خراسان رضوی، تهران، کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.

وی با اشاره بر رسیدگی به جانبازان بالای ۷۰ درصد افزود: با توجه به شیوع کرونا و ایجاد مشکلات فراوان برای جانبازان و افراد دارای شرایط خاص، رسیدگی به جانبازان بالای ۷۰ درصد را در برنامه‌های خود قرار دادیم. در همین راستا پزشکان بسیج جامعه پزشکی با شناسایی جانبازان بالای ۷۰ درصد در استان‌های مختلف به منازل این عزیزان رفته و با ویزیت رایگان و رسیدگی به آنها به انجام خدمات درمانی می‌پردازند.

متولیان با اشاره به بازدید از خانواده‌های شهدای سلامت گفت: یکی از موضوعات مهم تقدیر از خانواده‌های شهدای سلامت و عزیزانی بود که در راه خدمت به هموطنان بیمار جان خود را از دست دادند. در همین راستا ابتدا از شهر تهران شروع به دیدار با خانواده‌های این عزیزان کردیم و در حال حاضر در سطح کشور روسای بسیج جامعه پزشکی استان‌های مختلف در حال اجرای این طرح و دیدار با خانواده‌های شهدای سلامت هستند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره بر اعزام تیم‌های آموزشی به مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین تصریح کرد: تیم‌های آموزشی بسیج جامعه پزشکی در این ایام با حضور در مناطق حاشیه شهرها و مناطق تحت سکونت اتباع افغانستانی و نیازمند به ارائه خدمات آموزشی برای پیشگیری از ویروس کرونا و نحوه برخورد با بیماران پرداختند. به علاوه توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی میان این افراد نیز از دیگر خدمات بسیج بوده است، به علاوه در این مناطق به ضدعفونی کردن منازل خانواده‌های درگیر با کرونا و حفظ سلامت دیگر اعضای خانواده‌های پرداخته‌ایم.

به گزارش مهر وی در پایان با اشاره بر توزیع بالغ بر ۲۰۰ هزار بسته معیشتی و اجرای رزمایش مومنانه گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به خانواده‌های نیازمند، سازمان بسیج با اعلام شماره حساب‌های خود به جمع آوری کمک‌های مالی و پس از آن تهیه اقلام غذایی و بهداشتی کرد. این اقلام در قالب بسته‌های معیشتی از ابتدای ماه مبارک رمضان در میان خانواده‌های نیازمند و مستضعف شناسایی شده توزیع شده و همچنان نیز ادامه دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه