پلاسمادرمانی اثربخشی کمتری روی بیماران بستری در بخش آی‌سی‌یو دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسن ابوالقاسمی با اشاره به مطالعات کارآزمایی بالینی در خصوص روش  پلاسمادرمانی بیماری کرونا، اظهار کرد: مطالعات بالینی در خصوص روش پلاسمادرمانی بیماری کرونا انجام و میزان اثربخشی آن روی بیماران بدحال بررسی شده است.

رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران ادامه داد: تا آخر این هفته نتایج مطالعات و بررسی‌ها در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد. اگر از نظر مطالعات بالینی به این نتیجه دست یابیم که پلاسما باید به بیماران تزریق شود بلافاصله این کار را انجام می‌دهیم زیرا اثربخشی پلاسمادرمانی برای بیمارانی که از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند، کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: در حوزه صنعت پیشرفت‌های خوبی داشتیم، به طوری که ایمنوگلوبولین حاوی پادتن کووید۱۹ را ساختیم که در مرحله تایید وزارت بهداشت است، اثربخشی روش پلاسمادرمانی در بیماران عادی خیلی بهتر از بیماران بدحال و بستری در آی سی یو است، زیرا ما شاهد کاهش اثربخشی روش پلاسمادرمانی در بیماران بدحال هستیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ابوالقاسمی در پایان اضافه کرد: ما روش پلاسمادرمانی را در قالب کارآزمایی بالینی کار کردیم و نتایج توسط وزارت بهداشت بررسی و در صورت تائید، این روش تحت قالب پروتکل‌های درمانی به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه