ضدعفونی کردن سطوح در معابر شهری بی‌تاثیر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن فرهادی درباره تاثیر ضدعفونی کردن سطوح در معابر شهری گفت: این کار بی تاثیر است زیرا طبیعت انتقال این بیماری از طریق سطوح است بنابراین باید سطوح را گندزدایی کنیم. سازمان جهانی بهداشت در تمام اطلاعیه‌هایش تأکید کرده است که سطوح با چه موادی ضدعفونی شود.

وی افزود: گندزدایی شهرها، آسفالت خیابان، در و دیوار مورد تأیید نیست و ما هم در پروتکل‌هایمان به این موارد اشاره کرده‌ایم، با شهرداری‌ها، ارتش، سپاه و بسیج مکاتباتی داشتیم و جلسات متعددی را گذاشتیم،  براین اساس آنها در شهر فقط به گندزدایی سطوح و مبلمان شهری اکتفا خواهند کرد.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: در مکان‌هایی مانند ایستگاه‌های اتوبوس‌ و مترو ضدعفونی صندلی، نیمکت ، سطوح داخلی و میله‌ها لازم است اما روی آسفالت و در و دیوار نیازی به ضدعفونی کردن ندارند، زیرا پخش مواد شیمیایی در فضا و استنشاق آن، سلامت افراد را به خطر می اندازد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان فرهادی در پایان گفت: ضدعفونی کردن معابر به محیط زیست آسیب می‌زند، آسیبی که بر اثر ضدعفونی کردن معابر به محیط زیست وارد می‌شود، بستگی به نوع ماده ضدعفونی کننده دارد. اگر این مواد ضدعفونی کننده الکل باشد به سرعت تجزیه می‌شود، اگر مشتقات کلر باشد در محیط به سرعت تجزیه می‌شود اما موجب تخریب فضای سبز، دستگاه الکترونیک بانک‌ها و ... خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه