گسترش بیشتر ویروس کرونا در دنیا باعث بروز علائم جدید می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مینو محرز در خصوص اینکه آیا که ناخن جویدن موجب افزایش ابتلا به کرونا می‌شود، خاطرنشان کرد: توصیه پزشکان در این بیماری شستن مداوم دست‌هاست تا از ابتلا به این بیماری جلوگیری شود، مسلما کسی که عادت به ناخن خوردن دارد، بیشتر به بیماری‌ها و مخصوصا بیماری‌های گوارشی مبتلا می‌شوند.

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در این شرایط کرونایی که همه پزشکان به طور مرتب توصیه بر شستن مداوم دست‌ها دارند، اگر فردی فراموش کند که دست‌های خود را ضدعفونی کند و عادت هم به ناخن خوردن داشته باشد، قطعا به این بیماری دچار خواهد شد و علت اصلی آن به نشستن دست‌ها و خودداری از ضدعفونی آن‌ها برمی‌گردد.

وی در خصوص اینکه اینکه علایم جدید کرونا چیست و مشکلات گوارشی مساله جدیدی مبتلایان به این بیماری است، افزود: به هر میزان که این بیماری در دنیا بیشتر گسترش پیدا کرد، روند بالینی متفاوت تری از آن گزارش شد. برای مثال در چین بیشتر با تب و سرفه و علایم ریوی روبه‌رو شدیم و همه گمان می‌کردند که این تنها علایم این بیماری است در حالی که میلیون‌ها نفر با علایم دیگری از این بیماری روبه‌رو شدند، کرونا علایم ریوی، گوارشی، عصبی پوستی و عروقی دارد و به نوعی این ویروس با همه نوعی علایم تظاهر بالینی خود را نشان داده است.

به گزارش سلامت نیوز محرز در پایان گفت: در واقع ویروس تغییری نکرده است، اما به دلیل افزایش میتلایان به این بیماری، با علایم جدیدی از این بیماری مواجه شدیم. به طور کلی علایم کرونا متفاوت است و همزمان ممکن است یک فرد با علایم گوارشی و فرد دیگری با علایم تب و سرفه مشکلات ریوی به این بیماری دچار شود، در خصوص اینکه مردم در شرایط فعلی با چه علایمی باید به مراکز درمانی مواجه کنند باید گفت آنچه همچنان در بیماری کرونا شایع است، تب و تنگی نفس است که حتی در افرادی که با علایم گوارشی مواجه می‌شوند هم تب و تنگی نفس وجود دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه