افزایش ۸۰۰۰ تخت بیمارستانی به سرانه استان تهران تا پایان سال جاری
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نعمت الله ترکی در پایان دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران در تشریح مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه بودجه استان تهران با نگاه به بودجه کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بودجه استان تهران در سال جاری در حوزه بودجه عمرانی ۳۰ درصد و در حوزه جاری حدود ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ادامه داد: در حوزه بهداشت ۲۲ بیمارستان تا پایان سال احداث و جایگزین بیمارستان‌های قدیمی خواهد شد که این بیمارستان‌ها در شهرستان‌های استان تهران و به‌ویژه شهر تهران تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می‌گیرند تا به این ترتیب حدود ۸۰۰۰ تخت بیمارستانی به سرانه استان تهران افزوده شود. در حال حاضر بیمارستان‌های شهرستان‌های قدس، ملارد و شهریار آماده افتتاح هستند. بیمارستان اسلامشهر نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا وی در پایان تاکید کرد: استان تهران در حوزه سرانه بهداشت نسبت به سایر استان‌ها دارای عقب ماندگی است که مقرر شده تا سال ۱۴۰۰ به عنوان تعهد این عقب افتادگی جبران شود و سرانه حوزه بهداشت در استان تهران به میانگین کشوری برسد، در سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان هزینه‌کرد زیادی داشته‌ایم، در سال ۹۸ حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان هزینه کردیم و با توجه به شرایط موجود هزینه‌های این بخش ادامه دارد. لذا دستگاه‌های اجرایی استان باید در بودجه جاری خود احتیاط کنند و صرفه‌جویی را در دستور کار خود قرار دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه