استفاده از نسخه الکترونیک در تمامی مراکز درمانی دولتی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدمجید صادقی راد در خصوص تمدید غیر حضوری دفترچه‌های بیمه گفت: به دلیل اهمیت بالای رعایت پروتکل‌های بهداشتی وفاصله گذاری اجتماعی  بر طبق مصوبات جدید، دیگر نیازی به مراجعه به شعب بیمه برای تمدید دفترچه نیست و این امر بواسطه سامانه پیامکی و یا USSD امکان پذیر خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: بدین صورت شعب بیمه با بررسی کد ملی شخصی که تاریخ دفترچه بیمه‌اش منقضی شده است می‌توانند شرایط استحقاق درمان فرد را بررسی کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. در حقیقت از این طریق می‌توان به راستی آزمایی و شناسایی افراد مشمول استفاده از خدمات درمانی بیمه پرداخت. 

وی افزود: هدف نهایی ما حذف دفترچه‌ها است و طرح نسخه‌ الکترونیک در 77 بیمارستان تامین اجتماعی در کشور، تمامی بیمارستان های تامین اجتماعی در تهران و بالغ بر 300 مرکز سرپایی در سراسر کشور به انجام رسیده است و احراز هویت فرد تنها با کد ملی انجام می‌گیرد. اما به دلیل وجود مشکلات اعم از عدم وجود دارو در مراکز درمانی ذکر شده، نیاز به استفاده از نسخه‌ها همچنان پا برجاست.

صادقی‌راد در رابطه با خدمات پزشک از راه دور گفت: با توجه به شرایط حاکم بر کشور، حساسیت‌هایی در خصوص تصویب پروتکل‌هایی برای این طرح از جانب وزارت بهداشت ایجاد شده است و قرار بر رسیدن به یک جمع بندی و تعریف یک الگو در خصوص نوع تخصص‌ها در حیطه‌های خاص است، زیرا در بسیاری از موارد معاینه از راه دور امکانپذیر نیست و لزوم بر بررسی بیمار از نزدیک است.

به گزارش فارس معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی در پایان در رابطه با معوقات پرستاری گفت: چیزی به اسم معوقه پرستاری و پرداخت آن به دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان های تحت پوشش وجود ندارد. تعدادی از بیمارستان‌های اعم از دانشگاهی و بخش خصوصی طرف قرارد ما هستند و ما از این مراکز خرید خدمت میکنیم. در گذشته تاخیری در پرداخت وجود داشت اما خوشبختانه با نگاه مدیریتی جدید سازمان تامین اجتماعی، پرداخت‌های سازمان به این مراکز به روز شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه