ایران در مبارزه با کرونا، یکی از کشورهای پیشتاز دنیا است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی پس از ورود به استان خراسان رضوی اظهار کرد: امروز دنیا به غربالگری کرونا به عنوان یک الگوی موفق، استناد می‌کند و کشوری مانند انگلیس با زیرساخت های خود پذیرفته که این شیوه می تواند در مدیریت و کنترل کرونا موثر باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: در اکثر استانها توانسته ایم علاوه بر مدیریت و کنترل، به سطح مهار کووید۱۹ برسیم. در حال حاضر نگرانی در مورد کمبود تخت و مدیریت بیماری نداریم، هنوز از اقدامات خودمان برای ساخت واکسن کرونا رونمایی نکرده ایم و در ساخت واکسن، داروهای جدید و تجهیزات از دنیا عقب نیستیم، ایران در مبارزه با کرونا، یکی از کشورهای پیشتاز دنیا است.

وی تاکید کرد: وضعیت استان‌های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و استان‌های مجاور از نظر شیوع کرونا، چندان مناسب نیست، جا‌هایی بیشترین لطمه را خورده ایم که مردم کمتر به تقاضا‌های همکاران ما در رعایت پروتکل‌ها توجه کرده اند، بزرگترین آفت این است که مردم تصور کنند همه چیز عادی شده و کرونا رفته است. فراموش نکنیم که هرلحظه ممکن است کرونا برگردد، مسئولان نباید تصور کنند وضعیت عادی است که این بدترین دیدگاه ساده اندیشانه است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حضور در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان خراسان رضوی و تصمیم گیری در خصوص افزایش ساعات زیارت در صحن حرم مطهر رضوی از برنامه های سفر یک روزه نمکی به خراسان رضوی است.

پایان پیام/

مطالب مشابه