اقدامات بسیج جامعه پزشکی در دوران شیوع ویروس کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ابراهیم متولیان با اشاره به فعالیت تیم‌های بسیج جامعه پزشکی اظهار کرد: در شرایط عادی تیم‌های سازمان بسیج جامعه پزشکی در قالب کانون‌های شهید رهنمون اقدام به خدمت رسانی در مناطق مختلف کشور از جمله حاشیه شهر‌ها و مناطق محروم و کمتر برخوردار کرده است و در شرایط شیوع بیماری کرونا سازمان بسیج جامعه پزشکی اقدام به اعزام پزشک و پرستار به مناطق مورد نیاز می‌کند.

بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور ۱۸۰ هزار عضو دارد و با شیوع بیماری کرونا این سازمان تیم‌های خود را به استان‌های قم، کاشان و گیلان اعزام کرده است، یکی از اقدامات مهم پاسخ دادن به سوالات مردم در خصوص بیماری کرونا در قالب طرح ۴۰۳۰ بود به طوری که ۳۵۰ هزار نفر جهت آموزش مردم در این زمینه مشارکت داشتند. هر جایی که ما احساس کمبود نیرو می‌کردیم با همکاری وزارت بهداشت پزشک عمومی، متخصص و پرستار به مناطق محروم و مورد نیاز اعزام می‌شد.

وی افزود: سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور ۱۵ هزار تخت نقاهتگاهی در مناطق مختلف کشور راه اندازی کرده است، سپاه پاسداران امکانات و تخت ها را در اختیار ما قرار داده و وزارت بهداشت اقدام به تدوین راهنما‌های بالینی در زمینه بیماری کرونا کرده است، در خصوص انتشار مقاله‌ای مبنی بر لخته شدن خون بر اثر بیماری کرونا مردم نباید به شایعات فضای مجازی توجه کنند، در زمینه بیماری واگیر و شناسایی بیماران ویژه اتباع خارجی در حاشیه شهر‌ها تیم‌های بسیج جامعه پزشکی اقدامات خوبی را انجام می‌دهند به طوری که در روز‌های آخر هفته این تیم‌ها در کوره‌های آجرپزی اقدام به بیماریابی در زمینه بیماری‌های واگیر در بین اتباع خارجی می‌کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان متولیان در پایان گفت: سازمان بسیج جامعه پزشکی اقدام به واردات کیت و دستگاه‌های سیار مورد نیاز در روزهای کرونایی کرده است، تیم‌های روانشناختی ما از خانواده‌های آسیب دیده حمایت‌های لازم را انجام داده است. یکی از برنامه‌های ما سازماندهی نیرو‌ها برای دوران پسا کرونا است، سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور اقدام به جمع آوری کمک‌ در زمینه تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها کرده است و یک همدلی خوبی بین سازمان‌های مختلف در جریان شیوع بیماری کرونا در کشور ابجاد شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه