همکاری سازمان غذا و دارو با وزارت راه در زمینه اقلام سلامت محور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا شانه‌ساز با اشاره به تشکیل جلسه به منظور ایجاد کارگروهی متشکل از مدیران سازمان غذاودارو، وزیر راه و شهرسازی و مدیران این وزارتخانه گفت: اگرچه در شعارهای عوام‌فریبانه از سوی آمریکایی‌ها گفته می‌شود که دارو و تجهیزات مشمول تحریم‌ها نمی شود اما عملا حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم‌ها بوده و مشکلات عدیده را ایجاد کرده است.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی در زمینه تحریم‌ها بار سنگینی را به دوش کشیده است، ممانعت از حمل و نقل دارو و اقلام سلامت محور مانند دارو و تجهیزات پزشکی یکی از محورهای اصلی تحریم دشمنان علیه مردم ایران بوده است که در وزارت بهداشت و راه و شهرسازی در دوران تحریم با آن مواجه بودیم و با شیوع کرونا، تحریم‌ها را سخت تر کرده است.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به همکاری‌های مناسب وزارت راه با تمام توان از جمله شرکت‌های هواپیمایی، کشتیرانی، زمینی و ... اظهارکرد: با مذاکراتی که وزیر بهداشت و راه و شهرسازی حول مسائل مختلف داشتند، جلسه‌ای به اتفاق مدیران کل، روسای اتحادیه‌ها، سندیکاهای مربوطه و مدیران عامل شرکت‌های خطوط هوایی در زمینه تجارت و تولید دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شد.

شانه ساز خاطرنشان کرد: دراین جلسه تمامی مشکلات با جزئیات و به‌صورت مصداقی مطرح و همه آنچه به عنوان مشکل در تامین، تدارک و حمل و نقل دارو و تجهیزات است به بحث گذاشته شد. وزیر راه و شهرسازی نیز دستوراتی داد که  امیدواریم با تشکیل این کارگروه دیگرشاهد وقفه ای در حمل ونقل اقلام سلامت‌محور به کشور نباشیم.

به گزارش ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز پیش از این در نامه‌های جداگانه به دبیرکل سازمان ملل، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و رییس یونیسف، از مجامع بین المللی خواست در برابر تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران و اقدامات تهدیدی یک جانبه آمریکا در مسیر تهیه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سکوت نکنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه