ترس از بیماری کرونا در میان مردم از بین رفته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود مردانی گفت: گرمای هوا تأثیری روی ویروس کرونا ندارد، مشاهده می‌شود که به رغم گرم شدن هوا در خوزستان، اهواز و آبادان سیر بیماری کرونا صعودی است و تنها راه جلوگیری از ابتلاء، رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه شستشوی مرتب دست‌ها است. باید توجه داشت که  کرونا بچه، پیر، پولدار، فقیر، زن و مرد نمی‌شناسد.

این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: مهمانی‌های بیش از ۱۰ نفر زیر یک سقف تجمع محسوب می‌شود و خطر ابتلاء را بالا می‌برد و در مهمانی‌های کوچک هم باید فاصله یک‌ونیم متر و موارد بهداشتی کاملاً رعایت شود، با وجه به برخی شایعات مبنی بر ضعیف شدن کرونا باید بگویم طبق اعلام دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، ما نمی‌توانیم برای پایان اپیدمی کرونا تاریخی را تعیین کنیم.

وی بهترین راه مقابله با کرونا را پیشگیری رعایت بهداشت عمومی و فردی و شستن مرتب دست‌ها دانست و افزود: هنوز درمانی برای ویروس کرونا در دنیا ارائه نشده است و تمام دارو‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، به نوعی ممکن است ویروس را تحت کنترل قرار دهند، اما درمان انتخابی و قطعی محسوب نمی‌شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مردانی در پایان گفت: موارد جدید بیماری روبه افزایش است، اگر می‌خواهید که در مجامع حضور پیدا کنید باید حتماً از ماسک استفاده کنید. متأسفانه ترس از کرونا از بین رفته است و مردم دیگر فاصله‌گذاری اجتماعی را به خوبی رعایت نمی‌کنند، به طوری که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به حداقل رسیده، سفر‌های زیارتی و سیاحتی زیاد شده و گردش ویروس همچنان برقرار است.

پایان پیام/

مطالب مشابه