ادوات مشترک مصرف موادمخدر عامل انتشار ویروس کروناست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، هومن شریفی گفت: ویروس کرونا ریه و دستگاه تنفسی افراد را درگیر می‌کند. به دلیل اینکه کرونا ویروس به طور مشخص به ریه‌ها آسیب می رساند، استعمال کنندگان دخانیات به خصوص سیگارهای الکترونیکی بیشتر از سایرین در معرض خطر قرار دارند.

وی افزود: استعمال دخانیات و سیگارهای الکترونیکی موجب از بین رفتن بافت ریه، التهاب و کاهش توانایی پاسخ ریه به عفونت‌ها می شود، هایپوکسی ناشی از مصرف تریاک و فرآورده‌های آن تنها به ریه‌ فرد آسیب نمی‌رساند بلکه بر سیستم قلب و  عروق و مغز نیز تاثیر گذار است.

ادیکتولوژیست بیمارستان مسیح دانشوری ادامه داد: اپیوئیدها بسیاری از علائم بیماری مثل آبریزش بینی یا حتی سرفه را کاهش دهند که با این اثرات کاذب فرد متوجه بیماری خود نمی‌شود تا در نهایت بیماری شدیدتر ‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان شریفی در پایان گفت: خطر مهم دیگری که در روزهای کرونایی افراد معتاد را تهدید می کند افزایش خطر آلودگی این افراد به ویروس کرونا با پارافرنالیا یا آلات و ادوات استعمال موادمخدر است؛ زیرا این وسایل معمولا مشترک هستند و استفاده مشترک سبب انتشار بیشتر ویروس کرونا درجامعه می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه