مجوز امضای اسناد موافقتنامه مرتبط با وام بانک جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کووید ۱۹
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، هیئت وزیران در جلسه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی با صدور مجوز امضاء اسناد موافقتنامه مرتبط با وام بانک جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کووید -۱۹ موافقت کرد.

بر این اساس به وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نمایندگی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می شود تا نسبت به امضای اسناد مربوط به موافقتنامه وام پنجاه میلیون دلاری "معادل چهل و شش میلیون یورو" بانک جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کووید -۱۹ و تأمین مالی اقلام و تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد نیاز کشور از محل اعتبار مذکور اقدام نمایند.

همچنین سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به نمایندگی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان مرجع ملی بانک جهانی در جمهوری اسلامی ایران موظف است مبلغ و سررسید دقیق اقساط اعتبار را در مواعد مقرر به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه کشور منعکس نماید.

افزون بر این، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است مطابق مجوز شورای اقتصاد نسبت به پیش‌بینی منابع و تخصیص بودجه لازم در سررسید و مواعد مقرر برای تسویه به موقع اقساط وام در بودجه سنواتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام نماید.

همچنین سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به انجام هماهنگی‌های لازم برای تسویه اقساط در مواعد مقرر می‌باشند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز موظف است ضمن تعامل با سازمان بهداشت جهانی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، نماینده‌ای را برای رسیدگی به امور استفاده از این اعتبار منصوب و متعاقباً نسبت به استفاده از اعتبار مصوب اقدام نماید.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف به ارایه گزارشات پیشرفت سه ماهه استفاده از اعتبار یادشده، اعم از گزارشات مالی و صورتحساب‌های مربوط، تدارکات و توزیع کالاهای تأمین مالی شده و سایر گزارشات درخواستی به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور است.

متن کامل این ابلاغیه را اینجا بخوانید. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه